Maříková (SPD): U války na Ukrajině jde také o titan

30.01.2023 8:35 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k válce na Ukrajině.

Maříková (SPD): U války na Ukrajině jde také o titan
Foto: Archiv Karly Maříkové
Popisek: Poslankyně SPD Karla Maříková

USA a jejich spojenci podporují kyjevskou vládu, mimo jiné kvůli obrovským zásobám titanu na Ukrajině, píše Newsweek s odvoláním na své zdroje.

Je třeba poznamenat, že titan je klíčový pro vývoj předních západních vojenských technologií (je široce používán při výrobě letadel, vrtulníků, lodí, tanků a raket dlouhého doletu). Přitom více než 90 % amerických zdrojů se dováží. Zdroj obeznámený s obranným průmyslem USA řekl novinářům, že kov je „klíčová zranitelnost“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Ministr životního prostředí

Konečně jste to rozsekl a díky za to. Jen teď tvrdíte, že nebudete na motoristy tlačit, aby navrhli někoho jiného. Znamená to, že klidně budete tolerovat, že nikoho nenavrhnou a Macinka bude řídit dvě ministerstva? Od tvrdí, že je klidně bude řídit až do prezidentských voleb. S tím jste v pohodě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Richterová (Piráti): Občané si na třetím nejvyšším postu v zemi přejí změnu

17:17 Richterová (Piráti): Občané si na třetím nejvyšším postu v zemi přejí změnu

Projev na 7. schůzi Poslanecké sněmovny dne 10. února 2026 k projednání odvolání Tomia Okamury z fun…