Marková (KSČM): Vedení Královéhradeckého kraje hazarduje se zdravím a životy občanů v náchodském regionu

26.02.2018 9:05

Není to poprvé, kdy se problémy náchodské nemocnice dostávají do centra pozornosti nejen regionálních, ale i celostátních médií.

Marková (KSČM): Vedení Královéhradeckého kraje hazarduje se zdravím a životy občanů v náchodském regionu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soňa Marková

Tentokrát již došla trpělivost těm, kteří nesou přímou odpovědnost za poskytování zdravotní péče více než dvěma stům tisícům občanů, lékařům a sestrám těžce zkoušené náchodské oblastní nemocnice. Dlouhodobá nekompetentnost a neschopnost řešit problémy krajského zdravotnictví padá především na hlavu ČSSD, ale také současně vládnoucího koaličního "slepence" v čele s ODS a TOP 09.

Na začátku všech dnešních problémů zcela jistě stálo převedení lůžkových zařízení do kompetence krajů a jejich následná přeměna na obchodní společnosti v situaci, kdy bylo historicky špatně nastaveno hrazení poskytované péče ze strany zdravotních pojišťoven. V této věci neudělalo vedení kraje - pravicové i sociálně demokratické - za celou dobu vůbec nic! V době asociálních experimentů na lidech za vlády ODS a TOP 09, kdy se programově šetřilo na nesprávných místech, odešlo z náchodské nemocnice na základě krajem provedeného personálního auditu několik desítek zdravotních sester, které zde dnes zoufale chybí.

Více než pětitisícové rozdíly v příjmech sester mezi fakultní nemocnicí a krajskou je další překážkou stabilizace středního zdravotního personálu. Když si k tomu připočteme neustálé změny ve vedení nemocnice, kdy sem opakovaně přicházejí manažeři, kteří již jinde selhali, neschopnost komunikace se zdravotníky a absence vizí, jde o alarmující stav dlouhodobé destrukce. Vše je ještě umocněno absolutní neschopností při přípravě životně nutné rekonstrukce samotného největšího krajského lůžkového zařízení. Po mnoha odkladech se má snad konečně na jaře začít stavět.

Hned na počátku jsme však přišli o dotace z EU, zažili jsme bezprecedentní zákrok policie na hejtmanství, jehož výsledky jsou dodnes neznámy, odpovědní nás neustálé "krmí" planými sliby a mezitím se potichu navyšuje cena, která se dnes vyšplhala do závratné výše více než jedné miliardy jen za samotnou stavbu.  Je příznačné pro současné představitele kraje, že místo okamžitého jednání a snahy o urychlené řešení akutních i dlouhodobých problémů volí arogantnost a vulgaritu!

Pacienti Náchodska i celého Královéhradeckého kraje se ale nesmí stát obětí nekompetentní současné politické reprezentace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Změna pro Liberec: Obnova krajiny je pro Liberecký kraj strategická priorita

22:56 Změna pro Liberec: Obnova krajiny je pro Liberecký kraj strategická priorita

Zastupitelé Změny pro LK navrhují do rozpočtu Libereckého kraje na rok 2020 a do rozpočtového výhled…