Michálek (Piráti): Odmítli jsme sedět v lavici a soustředit se jen na rétorická cvičení

07.05.2015 21:48 | Zprávy
autor: PV

Půl roku v konstruktivní opozici. Piráti skládají účty z působení v pražském zastupitelstvu.

Michálek (Piráti): Odmítli jsme sedět v lavici a soustředit se jen na rétorická cvičení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Michálek

Jakub Michálek, předseda zastupitelského klubu Pirátů, k prvnímu půl roku činnosti v zastupitelstvu říká:

"Úlohou opozice v parlamentní demokracii je kontrolovat vládu a předkládat vlastní návrhy řešení. Jako opoziční zastupitelé jsme odmítli sedět v lavici a soustředit se jen na rétorická cvičení. Kvůli tomu jsme mandát od Pražanů nedostali.

Cílem našeho působení je, aby naše opoziční práce měla pro občany co největší přínos. Proto jsme konstruktivní opozicí. Práci na magistrátu se věnujeme (na rozdíl od zbytku opozice) na plný úvazek, a to díky zákonné odměně zastupitele a příspěvku od Pirátské strany na naši činnost. Děláme přitom přesně to, co od nás čekají občané a naši voliči:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

8:03 Mašek (ANO): Pithartův Návod na výrobu vůdce

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k varovným slovům tehdejšího senátora Petra Pitharta.