Michalik (STAN): Jsem rád, že zastupitelstvo odmítlo Strategii rozvoje zdravotnictví i přes pohrůžky

26.04.2016 14:05

Krajští zastupitelé Středočeského kraje odmítli nátlak komunistické radní Fialové a neschválili Strategii rozvoje zdravotnictví středočeského kraje mezi léty 2014 až 2020. Předložený materiál byl tak nekvalitní, že pro jeho přijetí nemohla hlasovat ani řada koaličních zastupitelů.

Michalik (STAN): Jsem rád, že zastupitelstvo odmítlo Strategii rozvoje zdravotnictví i přes pohrůžky
Foto: Archiv
Popisek: Starosta obce Dolní Břežany Věslav Michalik

Na včerejším jednání Zastupitelstva Středočeského kraje byl podroben ostré kritice materiál vydávaný za Strategii rozvoje zdravotnictví. Žádnou strategii totiž neobsahuje a jak bylo sděleno ředitelem příbramské nemocnice a krajským zastupitelem za ČSSD Stanislavem Holobradou, nebyl ani konzultován s krajskými nemocnicemi a neobsahuje jejich záměry a plány rozvoje. Kromě hlasitých námitek opozice se ke kritice připojil i stranický kolega radní Fialové Pavel Jetenský.

K materiálu se vyjádřil předseda klubu zastupitelů TOP 09 a STAN Věslav Michalik (STAN): Jsem moc rád, že zastupitelstvo odmítlo i pod pohrůžkou znemožnění  nemocnicím čerpat dotace z fondů EU předložený návrh přijmout. Materiál byl  velmi špatně připraven, nemá charakter strategického dokumentu, nejsou v něm žádné cíle, opatření, nástroje kontroly plnění a další.  Navíc je pořízen za zcela nepřiměřenou cenu 1,8 milionů korun za dokument o 180 stranách, tedy 10 tisíc korun za stránku. Vzhledem k tomu, že velká část je shrnutí známých skutečností, popis současného stavu a legislativy, jedná se spíše o extrémně předraženou rešerši.“

Radní pro zdravotnictví ani vedoucí odboru zdravotnictví nebyli schopni odpovědět na dotaz, kdy se budou dotace vypisovat. „Napovědět jim musela opozice. Dotační titul bude vypsán nejdříve v květnu a pro podávání žádostí bude otevřený další měsíce. Neschválení strategie tak možnost získat dotace fakticky neohrozí,“ dodává Michalik.

Podle zastupitelů TOP 09 a STAN je radní Fialová zodpovědná za oblast zdravotnictví nekompetentní osobou, která svými činy škodí středočeským nemocnicím i zdravotní péči celkově. Zastupitelé za TOP 09 a STAN pevně věří, že výbor pro zdravotnictví vedený Stanislavem Holobradou koncepci přepracuje a předloží skutečnou Strategii rozvoje zdravotnictví na nejbližším jednání zastupitelstva.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Rakušan: Ochrana vnější hranice je pro nás dlouhodobou prioritou

9:09 Ministr Rakušan: Ochrana vnější hranice je pro nás dlouhodobou prioritou

Dobře chráněné vnější hranice EU nebo užší spolupráce se třetími zeměmi jako prevence proti nelegáln…