Ministr Bartoš: Ministerstvo podpoří digitalizaci zdravotnictví 2,4 miliardy korun

31.10.2023 15:18 | Tisková zpráva

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, spouští tři výzvy na podporu digitalizace zdravotnictví.

Ministr Bartoš: Ministerstvo podpoří digitalizaci zdravotnictví 2,4 miliardy korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš

Zhruba 2,4 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR) půjde na elektronizaci zdravotnické dokumentace a navazující služby. 

Anketa

Líbil se vám projev prezidenta Pavla pronesený 28. října?

4%
93%
hlasovalo: 13994 lidí

„Díky evropským prostředkům budou další nemocnice schopny sdílet zdravotnickou dokumentaci s ostatními zdravotnickými zařízeními v ČR i v zahraničí. Nejen že to urychlí a zefektivní práci lékařů, ale také se zvýší bezpečnost pacientů i celková kvalita poskytované péče,” řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš.

Finanční prostředky mohou zdravotnická zařízení využít na nákup nových softwarových nástrojů a na rozšíření už existujících informačních systémů. Lékaři se díky tomu dostanou k záznamům prakticky odkudkoliv prostřednictvím standardních elektronických rozhraní, portálů, mobilních a webových aplikací. Elektronizace zdravotnické dokumentace hraje významnou roli také v rozvoji telemedicíny. Ta umožňuje poskytovat a monitorovat péči na dálku. Může být řešením například pro lidi žijící mimo velká města, pro které je přístup k fyzické návštěvě zdravotnického zařízení omezen.

78. výzva IROP ZDE podpoří projekty na území méně rozvinutých regionů a je v ní k dispozici 401 076 529 korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj (EFRR). 79. výzva IROP ZDE je určená pro projekty na území přechodových regionů a je v ní přiděleno 1 144 629 052 korun z EFRR. V 80. výzvě IROP ZDE je připravená částka ve výši 883 476 556 korun a je pro projekty na území celé ČR.

Kategorie regionů naleznete na webových stránkách IROP. ZDE

Informace k semináři pro žadatele a příjemce určenému pro vyhlášené výzvy je možné sledovat na webových stránkách IROP. ZDE

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D.

  • Piráti
  • Místopředseda vlády pro digitalizaci
  • místopředseda vlády

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

spalovací motory

Kéž by se vám podařilo zrušit zákaz spalovacích motorů, ale upřímně, věříte tomu, že se vám to podaří? Jak toho chcete docílit? Zatím to nevypadá, že by EU chtěla zákaz zrušit. Nejsou to z vaší strany jen plané sliby před volbami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šlachta (Přísaha): Fakt nechápu, co tam ještě ten Válek dělá

13:09 Šlachta (Přísaha): Fakt nechápu, co tam ještě ten Válek dělá

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k aktuálním problémům zdravotnictví