Ministr Bartoš: O čem je digitalizace stavebního řízení

02.08.2024 14:07 | Monitoring
autor: PV

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na kritiku nefunkčnosti nového systému stavebního řízení

Ministr Bartoš: O čem je digitalizace stavebního řízení
Foto: ČT24
Popisek: Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš v pořadu Interview ČT24

Různé agendové systémy, které dosud používaly stavební úřady, jsou aplikace, běžící přímo na počítačích, pro maximálně pár desítek lidí, šité na míru konkrétnímu úřadu. V takovém případě není tak složité napojit je na místní spisovou službu, ekonomický systém a podobně. Tyto aplikace se zlepšovaly a upravovaly skoro třicet let, na začátku ani náhodou nebyly perfektní.

Ministerstvo pro místní rozvoj s dodavateli nasazuje a rozvíjí nový moderní systém pro 1400 úřadů, do kterého se zapojují tisíce uživatelů současně a sahají po jedněch datech. Po schválení novely stavebního zákona se během půl roku provedla změna architektury – kompletní analýza, vývoj, test a start. Součástí je i portál pro podání žádosti a sledování toho, jak prochází schvalováním a povolením.

Je to univerzální řešení pro práci se sdílenými daty. Naším cílem je maximální uživatelský komfort těch, kteří staví a podávají žádosti přes online portál, tak těch, kteří na straně úřadů se žádostmi pracují. Hned toho bohužel nedosáhneme, ale každý den se k tomu přibližujeme. Systém digitálního stavebního řízení pravidelně podle plánu vylepšujeme a zároveň běží úpravy v reakci na zpětnou vazbu od uživatelů. (více ZDE)

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Rodičovský příspěvek

Valorizace je skutečně na místě, škoda, že jste o ní víc neusilovali za vaší vlády. Co ale moc nechápu, i když je fakt, že rodiče často počítají každou korunu, jak jste dospěli k tomu, že navýšení na 400 tisíc je málo, ale 420 tisíc je dost? Vždyť když těch 20 tisíc rozpočítáte na 3 roky, tak to vyj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

22:14 Rajchl (PRO): Právo u nás platí pro všechny. Budu vyšetřovat kauzu Dozimetr

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ustanovení sněmovní vyšetřovací komise nad kauzou D…