Ministr Brabec: Nemáme pro lživé tvrzení radního Michalika jiné vysvětlení, než...

23.4.2017 3:40 odp.

Reakce ministra Brabce na nekompetentní a lživé tvrzení radního Středočeského kraje Michalika, že MŽP neumožnilo kraji v kotlíkových dotacích elektronický příjem žádostí:

Ministr Brabec: Nemáme pro lživé tvrzení radního Michalika jiné vysvětlení, než...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Richard Brabec v pořadu OVM

Tvrzení radního Středočeského kraje Michalika, které mimo jiné otiskla Mladá fronta Dnes (i na severu iDNES.cz). V první řadě je třeba zmínit, že způsob podání žádostí je plně v režii každého kraje, MŽP do něj nijak nezasahuje. Naopak, MŽP je ten, kdo prosazuje elektronický příjem žádostí pro jeho uživatelskou výhodu, tedy kvůli eliminaci front před krajskými úřady. Ministr Brabec toto opakovaně prohlašoval v médiích a zopakoval to také při spuštění 2. vlny kotlíkových dotací pro kraje 16. března 2017:

„Se všemi kraji budeme ještě jednat o využití možnosti podávat žádosti elektronicky a zároveň budeme usilovat o to, aby kraje lidem umožnily předfinancování kotlů nebo proplacení neuhrazených faktur od dodavatele.“

Radní navíc v souvislosti s frontami před úřadem osočuje i Státní fond životního prostředí ČR. Ředitel Fondu Valdman ale jakýkoliv zákaz týkající se formy podání žádostí vylučuje.

MŽP nemá pro lživé tvrzení radního Michalika jiné vysvětlení, než že jej pan radní vypouští s vidinou blížících se voleb, anebo se snaží zakrýt svoji vlastní neschopnost.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.