Ministr Chovanec: Navýšení platových tarifů je pouze další dílčí kompenzací

26.10.2015 13:58 | Zprávy
autor: PV

Vláda napravuje chyby minulých vlád. Na návrh Ministerstva vnitra se zvýší platy příslušníků bezpečnostních sborů.

Ministr Chovanec: Navýšení platových tarifů je pouze další dílčí kompenzací
Foto: Plzeňský kraj
Popisek: Ministr vnitra Milan Chovanec

Vláda dnes, v pondělí 26. října 2015, zvýšila tarifní platy příslušníkům bezpečnostních sborů. Od 1. listopadu tohoto roku tak základní tarify policistům, hasičům, zaměstnancům celní správy, vězeňské služby, GIBS, BIS a Úřadu pro zahraniční styky a informace vzrostou o 3 %. Vláda schválila návrh Ministerstva vnitra v návaznosti na rozhodnutí vlády, podle něhož budou od 1. listopadu 2015 zvýšeny platové tarify ve veřejné správě a službách také o 3 %.

„Navýšení základních tarifů je pouze další dílčí kompenzací propadu reálné úrovně služebních příjmů, ke kterému došlo v důsledku snížení základních tarifů o 10 % v roce 2011,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

16:18 Němcová (SPD): Dětské domovy volají po změně

Návštěvy dětských domovů odhalily závažné problémy s financováním, personálním zajištěním i systémov…