Ministr Dienstbier předloží návrh transpozice antidiskriminačního zákona

06.12.2015 19:30 | Zprávy
autor: PV

Kromě tohoto návrhu ministr vládu seznámí s poslaneckou novelou o dani z přidané hodnoty a dále se čtyřmi nelegislativními materiály. Vláda zasedne v pondělí 7. prosince v 10:00 hod.

Ministr Dienstbier předloží návrh transpozice antidiskriminačního zákona
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 198/2009 Sb., o rovném zacházení a o právních prostředcích ochrany před diskriminací a o změně některých zákonů (antidiskriminační zákon), ve znění pozdějších předpisů, a další související předpisy
Důvodem pro předložení návrhu zákona je nutnost implementace směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/54/EU ze dne 16. dubna 2014 o opatřeních usnadňujících výkon práv udělených pracovníkům v souvislosti s jejich volným pohybem do právního řádu ČR. Směrnice směřuje k zajištění dostatečné ochrany práv občanů EU pracujících v jiném členském státě než jejich domovském (dále jen „pracovníci Unie“) a jejich rodinných příslušníků. Práva pracovníků Unie a jejich rodinných příslušníků a zákaz jejich diskriminace na základě státní příslušnosti ve vybraných oblastech plynou především z čl. 45 SFEU a pak z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 492/2011 ze dne 5. dubna 2011 o volném pohybu pracovníků uvnitř Unie. Směrnice proto pouze upravuje instituty na podporu praktické ochrany těchto práv jako soudní ochrana, podpora odborných nestátních subjektů v soudním řízení, zákaz pronásledování za uplatnění práv a kroky k jejich ochraně či zřízení odborných nezávislých subjektů na podporu rovného zacházení a podporu pracovníků Unie a jejich rodinných příslušníků.

Návrh poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Miroslavy Němcové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 360/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony
Předložený návrh zákona si klade za cíl odložit účinnost zavedení kontrolního hlášení DPH o jeden rok, tj. k 1. 1.2017. Důvodem navrhovaného opatření je podle předkladatelů posunutí lhůty pro zavedení elektronické evidence tržeb, která s kontrolním hlášením úzce souvisí, nízká připravenost poplatníků DPH na zavedení tohoto systému z důvodu špatného informování ze strany Ministerstva financí, úspora administrativních nákladů podnikatelů souvisejících s pravidelným předkládáním kontrolního hlášení DPH.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KSČM: Zdaňte více banky a korporace, ne zaměstnance

7:07 KSČM: Zdaňte více banky a korporace, ne zaměstnance

Zatímco miliony zaměstnanců, rodin a seniorů doplácejí na drahé energie, inflaci a rostoucí životní …