Ministr Dienstbier zahájil Pražský studentský summit

9. 11. 2015 14:46

Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier zahájil o víkendu Pražský studentský summit, vzdělávací projekt s již dvacetiletou tradicí. Akci, jejímž pořadatelem byla nevládní nezisková organizace Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), se uskutečnila v prostorách Vysoké školy ekonomické (VŠE ) v Praze.

Ministr Dienstbier zahájil Pražský studentský summit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Jiří Dienstbier

Ministr Dienstbier přednesl u příležitosti zahájení XXI. ročníku edukačního projektu úvodní projev na téma „Lidská práva po roce 2015“, na který pak navázala diskuse s přítomnými studenty zapojenými do projektu.

Pražský studentský summit

Program akce pak celý den pokračoval odbornými semináři věnovanými jednotlivým politicko-hospodářským regionům  - jako například Transatlantický prostor, Východní Evropa a postsovětský prostor, Blízký východ, Subsaharská Afrika atd. Studenti též podrobně rozebrali fungování model EU.

Pražský studentský summit
Projekt každoročně vzdělává více než 300 studentů středních i vysokých sˇkol z celé České republiky o aktuálních problémech dnesˇního světa. Nabízí tak mladým lidem platformu pro setkání se mezi sebou i s významnými osobnostmi veřejného života u nás i ze zahraničí. Mezi řečníky v minulých letech byly osobnosti jako například Věra Jourová, Sˇtefan Fu¨le, Vladimír Sˇpidla, Tomásˇ Halík, Petr Pavel, Ladislav Sˇpaček, Vladimíra Dvořáková, Tomásˇ Sedláček či Lenka Bradáčová, loňský ročník zasˇtítil předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Základem Pražského studentského summitu je vzdělávat mladé lidi předevsˇím prostřednictvím simulace jednání čtyř mezinárodních organizací – OSN, NATO, EU a V4. Cílem je podněcovat v mladých lidech zájem o okolní svět a podporovat aktivní trávení jejich volného času. Projekt rozvíjí ve studentech kritické a analytické mysˇlení, schopnost najít informace, utvořit si vlastní názor a ten i posléze obhájit, umění naslouchat a umění tolerance. Podporou vlastní aktivity tak projekt přispívá k tvoření občanské společnosti.

Od podobných aktivit u nás i ve světě je projekt zcela unikátní tím, že samotné diplomatické simulaci předchází několikaměsíční vzdělávací přípravná část. Pražský studentský summit každoročně připravuje 60 studentů VŠ, kteří pracují zcela dobrovolně a ve svém volném čase.

Více informací:
http://www.studentsummit.cz/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti na Ústecku si zvolili nové vedení

10:23 Piráti na Ústecku si zvolili nové vedení

Piráti v Ústeckém kraji si během uplynulého měsíce zvolili nové předsednictvo, tomu stávajícímu tot…