Ministr Hamáček: Je třeba, aby stát České poště za její služby adekvátně platil

7. 8. 2018 21:34

Ministr vnitra navštívil pobočku České pošty v Malešicích a v ulici Moravská.

Ministr Hamáček: Je třeba, aby stát České poště za její služby adekvátně platil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a generální ředitel České pošty Roman Knap navštívili pobočky České pošty v souvislosti s opatřením na vánoční provoz.

První zastávkou byla největší třídírna zásilek v České republice v Malešicích. Ministr vnitra se seznámil s přípravou České pošty na zvýšený počet zásilek před koncem roku. Česká pošta pracuje na tom, aby byla efektivní nejen v příjmu zásilek, ale také v jejich třídění a expedici. Díky investici za 70 milionů korun do třídírny zásilek v Malešicích bude uzel připraven každý den zpracovat 150 tisíc balíků. „Je zde jasně vidět, že se Česká pošta modernizuje a pracuje na tom, aby byla efektivní nejen v příjmu zásilek, ale také v jejich třídění a expedici,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček a dodal: „Je třeba, aby stát České poště za její služby adekvátně platil. Tyto prostředky musí jít především do mezd řadových zaměstnanců, do modernizace poboček a logistické sítě. Budu proto usilovat o navýšení limitu od státu z 500 milionů až na 1,5 miliardy.“

Další zastávkou byla pobočka České pošty v ulici Moravská. Zde se už teď chystá nový systém výdeje balíků přes balíkovnu, který má celý proces urychlit. Součástí návštěvy bylo i jednání ministra se zástupci odborů ČP. Ministr na závěr poděkoval generálnímu řediteli České pošty za představení akčního plánu a snahu o personální posílení, modernizaci přepravních uzlů a také inovaci při výdeji balíků na pobočkách.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

22:51 Kandidáti DSZ byli zvoleni do 38 funkcí na radnicích

Prohlášení DSZ k jejímu zastoupení ve vedení měst a obcí