Ministr Hüner: Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým kralupské tragédie

22.03.2018 19:47

Dnes dopoledne kolem desáté hodiny nastal v zařízení rafinerie, jejímž vlastníkem je akciová společnost Unipetrol, výbuch, při němž zahynulo šest lidí. Další lidé utrpěli zranění a byli transportováni do vinohradské a motolské nemocnice.

Ministr Hüner: Vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým kralupské tragédie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu v demisi Tomáš Hüner
reklama

Výbuch se odehrál bez následného požáru a podle dostupných informací zasáhl jednu ze skladovacích nádrží pohonných hmot, a probíhala zde plánovaná údržba. Příčina neštěstí zatím není známa. Na místě zasahují hasiči, zdravotníci a další složky IZS. Bezpečnost obyvatel okolních obcí nebyla ohrožena.

"Chtěl bych vyjádřit svoje upřímné politování a hlubokou soustrast pozůstalým. Je to nesmírná tragédie, největší za poslední desítky let. Žádná hodnota se nevyrovná lidskému životu. Pevně věřím, že všichni zranění budou v pořádku. Myslím na ně a přeji jim, aby se brzy zotavili," uvedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

V kralupské rafinérii probíhá od 20. března pravidelná údržba všech zařízení areálu Unipetrolu. Odstávka, dosud nejrozsáhlejší v dějinách kralupské rafinérie, byla plánována do 9. května.

"S ohledem na předem plánovanou odstávku výrobního zařízení rafinerie v Kralupech byly předem připraveny kroky, zajišťující dodávky pohonných hmot na domácí trh.  České republice tedy nehrozí výpadek zásobování trhu palivy," doplnil ministr Tomáš Hüner.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ferjenčík (Piráti): Ministerstvo zruší formulář o pěti stech položkách pro zvláštní režim EET

10:13 Ferjenčík (Piráti): Ministerstvo zruší formulář o pěti stech položkách pro zvláštní režim EET

Z více než pěti set kolonek na formuláři pro zvláštní režim EET zbyly jen čtyři údaje: počet tržeb z…