Ministr Jurečka: Celý den na úřadě? S tím je konec

23.03.2024 14:16 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sociálním dávkám a digitalizaci.

Ministr Jurečka: Celý den na úřadě? S tím je konec
Foto: Hans Štembera
Popisek: Celostátní konference KDU-ČSL podpořila Jurečku, za své lživé výroky ohledně vánočního večírku nepadl

Potřebujete si vyřídit rodičovský příspěvek, přídavek na dítě, příspěvek na bydlení nebo třeba žádost o důchod a nechce se Vám chodit na úřad? Žádný problém! Tohle by ještě před 2 lety byla naprostá utopie. Za tu dobu jsme ale zvládli doslova revoluci v poskytování služeb Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Dekády u nás platilo, že když je potřeba něco vyřídit, tak člověk stráví den na úřadě, je zavalený horou nesrozumitelných papírů, s kterou se následně potýká obrovský počet úředníků. Když jsem šel na ministerstvo, bylo jedním z mých nejdůležitějších cílů tohle změnit a povedlo se.

Nikdy bych to ale nedokázal sám. Místo toho, abych pokračoval v nesmyslných zakázkách jako moji předchůdci, jsem přivedl na ministerstvo tým odborníků na IT v čele s Karlem Trpkošem a ti se začali pořádně činit. Výsledkem je zcela nová klientská zóna Jenda, kde už dnes vyřídíte všechny nejčastější žádosti o sociální pomoc.

Mimochodem právě náš ředitel IT pan Trpkoš byl včera vyhlášen osobností eGovernmentu, kde se hodnotí posun v digitalizaci veřejné správy. K tomu navíc online žádost o důchod získala cenu IT projekt roku! Jsem hrdý, že je digitalizace na MPSV široce oceňována i u lidí, kteří právě IT rozumí nejvíce. Ale zpátky ke klientské zóně Jenda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jo potřebujeme, předčasný volby., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusekolousek , 23.03.2024 17:10:16

|  6 |  0

Další články z rubriky

Stojanová (Piráti): Úplná destrukce státní služby, jak jsme ji znali

21:02 Stojanová (Piráti): Úplná destrukce státní služby, jak jsme ji znali

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu části koaličních poslanců na vydán…