Ministr Kněžínek: Častější ukládání peněžitých trestů může zjednodušit řízení

9. 10. 2018 18:29

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek dnes v Brně navštívil Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) a Ústavní soud (ÚS). Po nedávném jednání na Nejvyšším soudu a Nejvyšším správní soudu tak pokračuje v návštěvách významných institucí resortu justice.

Ministr Kněžínek: Častější ukládání peněžitých trestů může zjednodušit řízení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek

„Jedná se o moji první oficiálnínávštěvu na Nejvyšším státním zastupitelství, byť je pravda že, jak s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem, tak s jeho náměstky se setkávám poměrně pravidelně při různých příležitostech,“ sdělil Jan Kněžínek v úvodu návštěvy.

S nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem nejdříve hovořili o chodu NSZ a výsledcích činností této instituce za uplynulá období. Ministr Kněžínek následně představil chystané změny v oblasti státních zastupitelstvích, které přinese novela zákona o státním zastupitelství. Tu plánuje Ministerstvo spravedlnosti zpracovat s důrazem na doporučení skupiny státu proti korupci GRECO, předložit by ji chtělo v prvním kvartálu příštího roku. „Bavili jsme se také o problematice efektivity trestních sankcí, především o aktuálně projednávané novele zákona, která by měla vytvořit podmínky pro četnější ukládání peněžitých trestů a zjednodušit tak řízení. V zahraničí funguje tento alternativní trest, narozdíl od České republiky, poměrně dobře. Slibujeme si, že se může snížit počet osob, které jsou ve výkonu trestu odnětí svobody,” popisuje další téma jednání ministr spravedlnosti.

Dalším tématem byly elektronické náramky, dekriminalizace a možné zapojení NSZ do přípravy zákona o státním zastupitelství.

Odpoledne pokračovalo jednání na Ústavním soudě. Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek zde představil vizi reforem v oblasti justice. Předsedu ÚS Pavla Rychetského a soudce ÚS ujistil, že Ministerstvo spravedlnosti, potažmo současná vláda, nechystá žádné změny, které by se měly dotknout činnosti ÚS či Ústavy ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Dostálová: Český dům bude reprezentovat také současnost

6:32 Ministryně Dostálová: Český dům bude reprezentovat také současnost

U příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce se ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová co…