Ministr Kněžínek: S paní ombudsmankou jsme řešili i problém přeplněnosti věznic

01.12.2018 10:09

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek přijal ombudsmanku Annu Šabatovou. Při setkání řešili aktuální otázky, které se týkají justice.

Ministr Kněžínek: S paní ombudsmankou jsme řešili i problém přeplněnosti věznic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman jmenoval ministrem spravedlnosti Jana Kněžínka. Tomu trestně stíhaný předseda vlády nevadí

Na pracovním setkání informoval ministr spravedlnosti veřejnou ochránkyni práv o mnoha tématech, která se aktuálně v oblasti justice řeší. Jde například o zveřejňování judikatury českých soudů, kde se ministerstvo chystá v polovině roku 2019 spustit pilotní projekt e-justice.

Mezi dalšími tématy jednání byl přesun agendy vymáhání pohledávek na Celní správu ČR, ale také problematika opakovaného jmenování soudních funkcionářů. Anna Šabatová by také v budoucnu s ministrem Kněžínkem ráda vedla hlubší debatu o stávající neslučitelnosti funkce soudce s funkcí ombudsmana.

„S paní ombudsmankou jsme řešili i velmi palčivý problém přeplněnosti věznic, kde jsem zdůraznil opatření, která se náš rezort snaží k pozitivnímu řešení situace implementovat. Jde o zvyšování zaměstnanosti osob nacházejících se ve výkonu trestu odnětí svobody, zavádění širší praxe využívání monitorovacích náramků nebo poskytování dluhového poradenství ve věznicích, které je důležitým opatřením ke snížení recidivy v České republice. Jsem rád, že paní doktorka Šabatová velmi ocenila také valorizaci odměn pracujících odsouzených,“ zhodnotil setkání Jan Kněžínek. Ministr spravedlnosti a ombudsmanka spolu debatovali také o projektech probačních domů a otevřené věznice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vymazal (Piráti): Budoucí generace se nám budou smát, že u nás psi za piškot posílali lidi do vězení

22:41 Vymazal (Piráti): Budoucí generace se nám budou smát, že u nás psi za piškot posílali lidi do vězení

Dnes jsem ve Sněmovně uspořádal odborný seminář, který měl nalézt odpověď na otázku, zdali je metodu…