Ministr Metnar se setkal s veterány v Domově Vlčí mák v Ústřední vojenské nemocnici

28.12.2018 11:17

Ministr obrany Lubomír Metnar před Vánoci zavítal do Domova Vlčí mák a Domova péče o válečné veterány v Ústřední vojenské nemocnici v Praze, aby se setkal s válečnými veterány.

Ministr Metnar se setkal s veterány v Domově Vlčí mák v Ústřední vojenské nemocnici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar
reklama

Šéfa resortu zde přivítala náměstkyně ředitele nemocnice Lenka Gutová, která ho poté provedla areálem.

„Rád bych vám všem popřál krásné Vánoce, hodné zdraví a úspěchů do nového roku. Děkuji také personálu, který se o své pacienty celoročně stará, a také obyvatelům za to, co v době svého mládí udělali pro vlast,“ řekl ministr obrany veteránům, s nimiž debatoval na různá témata.

Po diskusi došlo na zpěv koled, rozdávání dárků i prohlídku areálu nemocnice. Za dárky pro veterány poděkoval ministru obrany generál Vojtěch Srovnal, válečný veterán, který v době 2. světové války aktivně spolupracoval s partyzány.

Ústřední vojenská nemocnice ve Střešovicích se na různých pracovištích stará v současné době o 48 veteránů. Dnešního setkání se zúčastnil například účastník domácího odboje Michal Demjan či politický vězeň Jaroslav Komárek. V domově je také přesně třicítka žen, mezi nimiž jsou i válečná veteránka z Jugoslávie Blaženka Pinesová či účastnice III. odboje – válečná veteránka Helena Šimáková či vdovy po hrdinech 2. světové války.

V roce 2018 byla zahájena generální rekonstrukce pavilonu B, která bude stát 169 miliónů korun. Pavilon bude veteránům předán 11.11. 2019 a bude v něm komplexní péče o válečné veterány – komunitní centrum, stacionáře, dlouhodobá následná péče, oddělení sociální péče alzheimercentrum a prostory pro terapie.

ÚVN zároveň v roce 2019 otevře také Komunitní centrum péče o válečné veterány, které bude třetí v pořadí po centru v Brně a v Olomouci, které by tam mělo být otevřeno v červnu 2019.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

19:24 Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

Vývoj v posledním roce jasně ukázal neudržitelnost členství ČR v EU. Dokud tam ale jsme, nepřipravme…