Ministr Němeček: Finanční zdroje pro rozvoj psychiatrické péče jsou dlouhodobě ve srovnání s Evropou hluboce podprůměrné

21.12.2015 7:37

Na pozvání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka se před pár dny na Ministerstvu zdravotnictví ČR uskutečnilo setkání s odborníky Psychiatrické společnosti ČLS JEP k tématu reformy psychiatrické péče. Odbornou veřejnost zastupovali předseda Psychiatrické společnosti ČLS JEP MUDr. Martin Hollý a budoucí předseda Doc. MUDr. Martin Anders, Ph.D.

Ministr Němeček: Finanční zdroje pro rozvoj psychiatrické péče jsou dlouhodobě ve srovnání s Evropou hluboce podprůměrné
Foto: Ministerstvo zdravotnictví
Popisek: Exministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD)
reklama

„Jsem velice rád, že od obou těchto předních odborníků a zástupců odborné veřejnosti jsem dnes slyšel slova podpory našim snahám o reformu psychiatrické péče a ujištění, že se tito přední odborníci chtějí podílet na dalších přípravách  a průběhu reformy,“ uvedl po setkání ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

„Přijali jsme roli garantů reformy psychiatrické péče a vítáme ujištění, že naše podněty budou mít podporu ministerstva,“ sdělil za oba přítomné odborníky předseda Psychiatrické společnosti ČLS JEP Martin Hollý.

Další setkání v širším kruhu k projednání potřebných postupů je předběžně naplánováno na polovinu ledna 2016. K přípravě strategie reformy se tam budou moci vyjádřit zástupci pojišťoven, Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR a nevládních a neziskových organizací. Reforma psychiatrické péče totiž nemůže být konstruována tak, aby byla závislá jen na financování z dotací EU, ale zapojeny musejí být i pojišťovny.

„Byl bych velice rád, aby se podařilo zástupcům pojišťoven přijít s plánem jak navyšovat finanční zdroje pro rozvoj psychiatrické péče, které jsou už dlouhodobě ve srovnání s Evropou hluboce podprůměrné. Je třeba základy reformy budovat  i s výhledem, že její financování bude dlouhodobě udržitelné,“ dodal ministr Svatopluk Němeček.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

7:32 Martan (SPOZ): I manuální práce šlechtí člověka

Vyslat studenty středních a vysokých škol na práci v lese a zemědělství není snaha o totální nasazen…