Ministr Plaga: Chceme, aby i menší sporty mohly vyslat sportovce na svoje mistrovství

5. 3. 2018 13:21

Na sportovní reprezentaci a talentovanou mládež MŠMT pro letošní rok rozdělilo 1,27 miliardy Kč, tedy o 84 milionů korun více než loni. Přes 90 sportovních svazů tak dostane peníze v průběhu března 2018.

Ministr Plaga: Chceme, aby i menší sporty mohly vyslat sportovce na svoje mistrovství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr školství, mládeže a tělovýchovy v demisi Robert Plaga

V programu na podporu sportovní reprezentace rozdělilo MŠMT 690 milionů korun, což je o 20 mil. Kč víc než v roce 2017. „Dotační program na podporu státní sportovní reprezentace jsme posílili proto, že pro úspěchy ve sportovní oblasti potřebujeme mezinárodní konfrontaci, ale i kvalitnější realizační týmy, které sportovce doprovázejí. Chceme, aby i menší sporty, které mají velmi omezené sponzorské zdroje, mohly vyslat sportovce na svoje mistrovství světa či Evropy. Naopak u některých velkých sportovních odvětví bylo zohledněno, že mistrovství světa se koná v domácím prostředí či se reprezentace na MS nekvalifikovala,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Na podporu talentované mládeže vyčlenilo MŠMT pro letošní rok 580 milionů korun, tedy o 64 mil. Kč víc než loni. Peníze jsou určeny na přípravu talentovaných sportovců od 6 do 23 let. Svazy, které pracují s talentovanou mládeží, dostanou finanční podporu ve stejné výši nebo vyšší než loni. Do budoucna by pak na podporu talentované mládeže mělo jít ještě víc peněz.

Ing. Robert Plaga, Ph.D.

  • ANO 2011
  • ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Žádosti byly posuzovány podle předem pevně stanovaných kritérií, posuzovala se kvalita projektu, provázanost sportovních aktivit, u sportovní reprezentace pak také např. mezinárodní úspěchy. Každá žádost prošla dvoukolovým hodnocením, posuzovali ji jednak hodnotitelé, jednak odborná komise, v níž zasedal i vládní zmocněnec pro sport Milan Hnilička.

„V tomto roce usilujeme zejména o stabilitu a kontinuitu financování. Větší systémové změny bychom chtěli začít projednávat v dubnu,“ komentoval výsledek řízení náměstek sekce sportu a mládeže Karel Kovář.

V průběhu března bude dokončováno vyhodnocení dalších programů či výzev a oznamovány výsledky. Nejdříve bude hotové rozdělení prostředků v programu na podporu významných sportovních akcí a programu sportu handicapovaných, které byly vyhlášeny v prosinci loňského roku. V březnu bude také rozdělena první část dotací programu Můj klub, a to přibližně 1000 sportovním klubům a tělovýchovným jednotám.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Juříček (ANO): Vůbec si neumím představit, že bych mohl pracovat bez matematiky

18:29 Juříček (ANO): Vůbec si neumím představit, že bych mohl pracovat bez matematiky

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2020 k školskému zákonu