Ministr Stropnický: Děkuji! I lidem u silnice

03.04.2015 21:39 | Zprávy

Politika domácí, stejně jako ta zahraniční, je do velké míry záležitostí symbolů. Úspěšně proběhlý přesun přes naše území neměl význam jen technický, ale i signální.

Ministr Stropnický: Děkuji! I lidem u silnice
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

Potvrdil jednotu Aliance, stejně jako její připravenost a ochotu podpořit své členy a spojence v případě konfliktu. Přesun „dragounů“ napříč pěti členskými státy Aliance střední a východní Evropy tak posílil jejich vzájemnou důvěru a solidaritu, ale i osobní vazby mezi příslušníky jejích ozbrojených sil. Perfektně zvládnutý průjezd úspěšně otestoval a potvrdil naši schopnost poskytnout podporu spojencům i v rovině prakticky – logistické.

Děkuji na prvním místě Armádě České republiky a všem jejím příslušníkům a složkám, jak se daného úkolu zhostili: ředitelům krajských vojenských velitelství, velitelům posádek, kde byli Američané ubytováni, Vojenské policii, členům přípravné skupiny na Generálním štábu a všem vojákům, kteří byli jakkoliv účastni.

Děkuji zejména panu generálu Malenínskému za velení celé této akci.

Děkuji všem složkám státu, které se do přesunu zapojily: Policii České republiky, kdy zejména její dopravní složka byla při zajištění průjezdu konvoje stěžejní, městským a obecním policejním útvarům, hasičským sborům, Celní správě.

Děkuji všem představitelům místních a obecních samospráv: hejtmanům, primátorům a starostům, kteří byli součástí tras konvoje. Děkuji jim za diskrétnost, kdy bylo nutné udržet detaily o konvoji pouze pro jejich organizační potřebu do doby, než se finálně upřesní a následně zveřejní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Ministerstvo obrany

Referendum

Dobrý den pane Havlíčku!! Proč si myslíte, že se nemohou obyčejní lidé sami rozhodnout v referendu o směřování ČR ? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…