Ministr Stropnický: Vojenská medicína vždy stála na špičce zdravotní péče

13.01.2016 5:37

Do hanácké metropole, města s bohatou vojenskou historií, zavítal v úterý 12. ledna ministr obrany Martin Stropnický. Při své druhé návštěvě Olomouce nejprve slavnostně zahájil provoz nového CT přístroje v tamní vojenské nemocnici, poté navštívil armádní 103. centrum CIMIC/PSYOPS.

Ministr Stropnický: Vojenská medicína vždy stála na špičce zdravotní péče
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Ve vojenské nemocnici s bohatou minulostí, jejíž historie sahá až do poloviny 18. století, a novodobým velmi dobrým renomé hosta přivítal ředitel nemocnice plukovník Martin Svoboda.

Ministru obrany poděkoval za jeho osobní angažovanost v souvislosti se získáním finančních prostředků na nákup a instalaci dosud nejmodernějšího CT přístroje, díky kterému bude vyšetření pacientů kratší a šetrnější. Ministr Stropnický se podle ředitele Svobody zasadil také o vznik specializovaného dětského oddělení následné intenzivní péče. To by mělo být ve VN Olomouc otevřeno na přelomu letošního a příštího roku. Ministerstvo obrany přispěje na vybudování oddělení, které nabídne malým pacientům 14 lůžek, částkou 75 miliónů korun.

„Naši vojenští lékaři se při misích v krizových oblastech často setkávají s dětskými pacienty. Navíc v České republice prakticky neexistuje lůžkové oddělení, které by se komplexně zabývalo dlouhodobou intenzivní péčí o děti. Resort obrany chce vybudováním tohoto specializovaného pracoviště potvrdit, že vojenská medicína vždy stála na špičce poskytované zdravotní péče,“ uvedl ministr obrany Stropnický.

Druhá olomoucká zastávka patřila 103. centru CIMIC/PSYOPS

Zde přivítal ministra Martina Stropnického podplukovník gšt. Mojmír Jančík, který je velitelem nejen tohoto unikátního centra, ale také velitelem zdejší posádky. Během besedy seznámil hosta s historií i současností centra, které má v popisu práce civilně-vojenskou spolupráci. Jeho příslušníci působili od roku 1998, kdy byl vytvořen samostatný tým CIMIC pro oblast Prijedoru a Sanského Mostu v Bosně a Hercegovině, snad ve všech zahraničních misích. Úzce spolupracují i se zahraničními kolegy.

Ministr ocenil práci, kterou zdejší vojáci vykonávají. I když je jejich hlavní úsilí zaměřeno na podporu velitelů v zahraničních operacích, pomáhají také Policii ČR – o čemž svědčí jejich aktuální účast při zvládání úkolů ve Vrběticích – či dalším složkám Integrovaného záchranného systému.

MgA. Martin Stropnický

  • ANO 2011
  • Ministr zahraničí v demisi
  • místopředseda vlády

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volfová (ANO): Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun

22:34 Volfová (ANO): Na demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun

Tisková zpráva Libereckého kraje