Ministr Ťok: Naše úřady stále mají rezervy v tom, jak poskytují veřejné služby

03.09.2015 22:15

Držitelé datových schránek mají nově možnost získat kdykoliv a zdarma aktuální elektronický výpis z bodového hodnocení řidiče. Novou službu v rámci aplikace CzechPOINT@home připravila ministerstva vnitra a dopravy.

Ministr Ťok: Naše úřady stále mají rezervy v tom, jak poskytují veřejné služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok
reklama

Nová služba je dostupná na Portálu veřejné správy a je elektronickou obdobou výpisu, který je možné za poplatek získat v papírové podobě, na kterémkoliv ze 7149 kontaktních míst veřejné správy Czech POINT.

„Naše úřady stále mají rezervy v tom, jak poskytují veřejné služby. Jednodušší přístup k výpisu z bodového hodnocení řidičů je jedním z kroků, kterými chceme lidem kontakt s úřady ulehčit. V elektronizaci a zjednodušení státní správy budeme v resortu dopravy pokračovat,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok. 

Výpis umožňuje občanům zjistit stav svého bodového hodnocení. Výpis je poskytován z Centrálního registru řidičů vedeného Ministerstvem dopravy, jehož součástí jsou i záznamy o počtu bodů dosažených řidičem v bodovém hodnocení a záznamy o odečtu bodů. Tento výpis má pouze informativní charakter o stavu bodového hodnocení řidiče a není výpisem z evidenční karty řidiče.

Výpis je možné získat vyplněním jednoduchého formuláře na Portálu veřejné správy v sekci CzechPOINT@home. K ověření identity dojde vyplněním přihlašovacích údajů k přístupu do datové schránky fyzické osoby, do které vzápětí výpis dorazí v podobě přílohy datové zprávy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

12:01 Seitlová (KDU-ČSL): K postupu zásahu při havárii na řece Bečvě

Likvidace následků a vyšetřování příčin havárie na řece Bečvě v září minulého roku je až do dnešních…