Ministr Zaorálek jednal s ministrem zahraničí Portugalska

29.08.2017 10:52 | Zprávy

Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek přijal 28. srpna 2017 v Černínském paláci ministra zahraničí věcí Portugalské republiky Augusta Santose Silvu, který ve dnech 27. až 29. srpna 2017 uskutečnil pracovní návštěvu České republiky.

Ministr Zaorálek jednal s ministrem zahraničí Portugalska
Foto: Daniela Černá
Popisek: Lubomír Zaorálek

Ministři se během setkání shodli na potřebě pravidelných politických konzultací a prohloubení bilaterální ekonomické spolupráce. Hovořili také o cestovním ruchu, který se díky posílení přímých leteckých spojů mezi oběma zeměmi v uplynulých letech úspěšně rozvíjí.

„Za minulý rok navštívilo Portugalsko 40 000 Čechů. Do ČR naopak zavítalo 38 000 Portugalců. Čísla za letošní rok navíc v této oblasti vykazují až 70% nárůst,“ uvedl ministr Lubomír Zaorálek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kordová Marvanová: Byznys s dluhy na výživném

18:05 Kordová Marvanová: Byznys s dluhy na výživném

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tzv. rozvodové novele občanského zákoníku