Ministryně Hubáčková: Hašení pokračuje. Jednám

28.07.2022 22:02 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k požáru v Národním parku České Švýcarsko.

Ministryně Hubáčková: Hašení pokračuje. Jednám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková(KDU-ČSL)

V Národním parku České Švýcarsko pokračuje likvidace rozsáhlého požáru, který zachvátil 1000 hektarů lesa. Z ohrožených vesnic už muselo odejít kolem 450 lidí. Požár likviduje asi 500 hasičů a vrtulníky s letadly. 

Dnes jsem se opět vydala do této oblasti. V Jetřichovicích jsem se setkala se starosty obcí. Informovala jsem je o tom, že vstup do Národního Parku České Švýcarsko plošně nezakážeme, ale domluvili jsme se na lokálních uzávěrách. Mluvili jsme o pomoci s obnovou majetku obcí a o budoucnosti parku, plánu péče a monitorování požárů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Závislost na Rusku

Když budeme závislí na Rusku, tak nejenže mu tím pomůžeme, ale v konečném důsledku, jak nám to prospěje? Možná se teď ropa a plyn zlevní, ale co do budoucna? Proč vy i ostatní neusilujete hlavně o to, abysme nebyli závislí na druhých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Vojtěch: Počítáme s tím, že posílíme kompetence lékárníků

23:08 Ministr Vojtěch: Počítáme s tím, že posílíme kompetence lékárníků

Projev na 14. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. dubna 2026 - odpověď na interpelaci poslankyně Šrám…