„Hlavním cílem projektu eNeschopenek je zjednodušení, zrychlení a zpřehlednění všech procesů související s administrací dočasných pracovních neschopností,“ říká o projektu ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. „Nemocným odpadne cesta do práce s papírem. Navíc se zrychlí předávání informací mezi nemocnými, lékaři, ČSSZ a zaměstnavateli, sníží se administrativní náročnost pro ošetřující lékaře,“ dodává ministryně.
Již řadu měsíců probíhají přípravné kroky k uvedení celého systému do provozu. Od října bude probíhat testování kompletního řešení eNeschopenky, od listopadu bude možné do systému napojovat lékařské softwary.
Momentálně je projekt ve fázi intenzivních prací na vývoji aplikační podpory ČSSZ podle zpracovaných detailních analýz. Rovněž probíhá testování externí komunikace s vývojáři lékařských softwarů. K testování se přihlásilo 28 společností včetně těch nejvýznamnějších. Například vývojářský tým IKEM již zástupcům ČSSZ odprezentoval funkční zapojení eNeschopenek do nemocničního informačního systému.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV