Ministryně Schillerová: První peníze již lidé většinou mají na svém účtu

19.04.2020 17:30 | Zprávy
autor: PV

Ministerstvo financí představilo pokračování programu Pětadvacítka pro OSVČ, poškozené v důsledku koronaviru. V tuto chvíli zahájilo ve spolupráci s Finanční správou práci na návrhu zákona, který v nejbližších dnech předloží k projednání vládě.

Ministryně Schillerová: První peníze již lidé většinou mají na svém účtu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová

Návrh zákona bude vycházet z platných parametrů stávající Pětadvacítky a zachovány zůstanou i jednoduché podmínky prokázání nároku založené na čestném prohlášení žadatele. Forma pomoci bude znovu kompenzační bonus ve výši 500 korun denně, a to za nové bonusové období od 1. května do 8. června, což odpovídá nejzazšímu datu otevření provozoven podle platného vládního harmonogramu uvolňování podnikatelských aktivit. V plné výši tedy bude možné žádat o maximální podporu 19 500 Kč.

„Jsem si vědoma toho, že ponecháme-li živnostníkům zavřenou provozovnu až do konce května nebo dokonce začátku června, nemůžeme je nechat bez další finanční podpory. Prioritou i nadále zůstává jednoduchost, rychlost a administrativní nenáročnost požádání a vyplacení peněz poškozeným,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.