Ministryně Šlechtová: Celý proces ve Sněmovně je vždy náročný, ale takto se právě tvoří zákony

12.03.2016 22:47 | Zprávy

Po přerušení projednávání návrhu zákona o zadávání veřejných zakázek v pátek minulého týdne poslanci tento týden na pokračujícím jednání schválili zákon o zadávání veřejných zakázek. Zákon, který usnadní zadávání veřejných zakázek a zajistí další průběh čerpání evropských dotací, prošel Sněmovnou a bude postoupen Senátu. Událost komentuje ministryně pro místní rozvoj.

Ministryně Šlechtová: Celý proces ve Sněmovně je vždy náročný, ale takto se právě tvoří zákony
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová
„Celý proces v Poslanecké sněmovně je vždy náročný, ale takto se právě tvoří zákony. Náš zákon o zadávání veřejných zakázek prošel mnoha pozměňovacími návrhy a za některé jsem velmi ráda, neboť je vidět, že tato oblast není zákonodárcům lhostejná. Jedná se o jednu z největších legislativních změn v tomto roce a jsem ráda, že vše spěje k úspěšnému přijetí tohoto zákona,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Smyslem navrhovaného zákona je zejména kultivace a zjednodušení zadávání zakázek zvláště s ohledem na starosty obcí. Zákon výrazně sníží  administrativní zátěž, protože již nebude třeba ke každé nabídce vyhotovovat protokol. Také zadavatel dostane k dispozici celou řadu kritérií, podle kterých se bude moci rozhodovat o kvalitě nabídek. Zadavatel tak bude mít na výběr velmi širokou škálu kritérií pro hodnocení. Zákon také umožní vyloučit nespolehlivého dodavatele, který předchozí zakázku zkazil nebo nedokončil a přitom se opět hlásí do dalšího výběrového řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Rozklad EU

Souhlasím s vámi, že EU svou zelenou a nerealistickou politikou nahrává svému rozkladu. Kdo přesně je za takovou politiku zodpovědný? Kdo vlastně celou tu EU řídí? Přijde mi, že se dost poslanců staví proti řadě nařízení, ale k čemu to je? K čemu vás volíme, jestli přes vás vše prochází? Kritizovat ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šmarda (SOCDEM): Tohle už není sociální demokracie

23:08 Šmarda (SOCDEM): Tohle už není sociální demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k budoucnosti české sociální demokracie