Ministryně Šlechtová jednala v Bruselu o evropských dotacích

22.11.2015 6:21 | Zprávy

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová tento týden v Bruselu zastupovala Českou republiku na jednání Rady pro obecné záležitosti věnované politice soudržnosti. Výstupem jednání jsou společné závěry Rady ke zjednodušování pravidel pro evropské dotace, vyhodnocení iniciativy přeshraniční, nadnárodní a meziregionální spolupráce INTERREG a diskuze o přechodu k nízkouhlíkovému hospodářství za přispění EU fondů. Během jednání zástupci evropských států vyjádřili také kondolenci Francii.

Ministryně Šlechtová jednala v Bruselu o evropských dotacích
Foto: MMR, mg
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová

„Česká republika vítá aktivitu Evropské komise k zjednodušování pravidel politiky soudržnosti. Chceme jasně definovaná pravidla a prostředí, které poskytnou příjemcům i dalším aktérům dostatečnou jistotu při realizaci projektů i implementaci programů. Klíčová je též preventivní role auditů. Navrhla jsem proto také, aby se tato jednání nekonala nejen dle potřeb, ale abychom vytvořili princip setkávání na pravidelné bázi. Díky zkušenostem máme s čím do evropské diskuze přispět,“ vyjádřila se k jednání ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Rada hodnotila i 25 let úspěšné realizace iniciativy  INTERREG, která posiluje integraci a spolupráci mezi regiony v Evropě. Pro kraje a obce jde o důležité téma lokální a regionální podpory se strategickým přesahem. Programy přeshraniční spolupráce s českou účastí jsou jedny z nejúspěšnějších v celé EU.

Diskutoval se také příspěvek politiky soudržnosti k přechodu ekonomik členských států na nízkouhlíková hospodářství. Díky systému různých podmínek a legislativních úprav má politika soudržnosti přesah mimo země s podprůměrným HDP v EU, a to do konkrétních oblastí životů občanů ČR, kde lze šetřit (např. investicemi do zateplování domů nebo do udržitelné a integrované dopravy ve městech).

Poznámka:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Nový papež Lev XIV. a Brno

16:21 Koudelka (Trikolora): Nový papež Lev XIV. a Brno

Nový papež Lev XIV., občanským jménem Robert Francis Prevost, byl na Moravě a konkrétně v Brně.