S předsedou Svazu Františkem Luklem se ministryně shodla, že nejprve je třeba získat reálná data o tom, v jakém je síť národních škol stavu. "Jsem ráda, že ze strany Svazu byla přislíbena spolupráce. Do konce tohoto roku chceme mít rámcovou představu, jak bude vypadat sít našich národních škol po roce 2020 a dál k roku 2025," uvedla ministryně a zdůraznila, že cílem není rušení škol, ale naopak to, aby ve všech malých obcích měly děti přístup ke vzdělání v mateřských školách a na prvním stupni škol základních.
Dále ministryně informovala o 800 milionech korun, které budou v příštím roce mířit do menších obcí a menších sportovních klubů po celé ČR.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

6:09 Vích (SPD): Opět problém s migrací z jihu. Řecko se musí bránit samo
Nelegální migrace do EU opět sílí. A v Bruselu je pohoda, čeká se na účinnost Migračního paktu, kter…