Mlejnský (ODS): Na povrch čím dál častěji vyplouvají agresivita a nenávist

03.01.2015 14:30 | Zprávy
autor: ODS

Vážení spoluobčané, v tomto novém roce 2015 bych vám chtěl popřát, aby tento rok byl rokem spokojenost, klidu a pohody pro vás i vaše nejbližší.

Mlejnský (ODS): Na povrch čím dál častěji vyplouvají agresivita a nenávist
Foto: red
Popisek: Dalibor Mlejnský

V poslední době jsem se zamýšlel nad celkovým stavem naší společnosti, kdy na povrch ve velké míře vyplouvá agresivita a nenávist a tyto jevy se snaží zatlačit do kouta slušné chování k sobě navzájem.

Po dvě volební období jsem byl starostou Prahy 11. Myslím, že nejen já, ale všichni, kdo se na vedení této městské části podíleli, se nemají za co stydět. Zůstala za námi viditelná práce a Jižní Město se tak změnilo z šedivé noclehárny v místo, kde všichni rádi žijeme a najdeme i dost možností, jak využít se svou rodinou či známými volný čas.

Bývá pravidlem, pokud politik odejde ze své funkce, že se množí útoky nejen na jeho práci, ale i útoky osobní, které často zacházejí za hranici slušnosti. V poslední době, zvláště komunální politici po celé republice, prožívají období, kdy jsou často osočování a napadáni, jsou na ně podávána účelová trestní oznámení, která Policie ČR prostě musí vyšetřit a ve většině případů je až po několik let odkládá. Toto mezičasové vakuum však postihuje nejen politika samého, ale také jeho rodinu a děti. Je už takřka pravidlem, že z kontextu vytržené části z policejních spisů se objevují na veřejnosti, a ti, kteří se momentálně ujali vlády, s nimi zcela cíleně pracují. Sám jsem vysvětloval různé ataky po dobu své funkce starosty téměř každodenně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…