Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman opět selhal, proti rušení poboček České pošty nebojoval

25.04.2023 11:17 | Tisková zpráva

Zastupitelé Karlovarského kraje před měsícem vyzvali hejtmana Petra Kulhánka (STAN) aby apeloval na vládu a ministra Víta Rakušana (STAN) a snažil se zamezit rušení poboček České pošty v našem kraji. Hejtman ale v této problematice nepodnikl žádné kroky a včera nedokázal zastupitelům vysvětlit a popsat, co konkrétně v dané problematice učinil.

Mračková Vildumetzová (ANO): Hejtman opět selhal, proti rušení poboček České pošty nebojoval
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

„Opět jste za náš kraj nebojoval a místo toho, abyste se snažil zabránit rušení poboček České pošty a přiměl vládu k jednání se starosty, odeslalo vaše vedení kraje vládě materiál, ve kterém není ani jedna připomínka k plánovanému rušení poboček,“ kritizovala hejtmana poslankyně parlamentu a krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ta společně s dalšími opozičními zastupiteli nezpochybňovala nutnost restrukturalizace České pošty, ale poukazovala na špatně zvolený postup vlády a ministra Víta Rakušana. „Chceme a žádáme, aby se nejprve jednalo se starosty a řešila se aktuální a konkrétní situace v jednotlivých městech. My si uvědomujeme akutnost situace České pošty, ale pobočky nelze škrtat od stolu,“ pokračovala chebská radní a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO).

Jedním z nejhlasitějších obránců hejtmana a potažmo i vlády a ministra Víta Rakušana (STAN) byl chebský zastupitel Antonín Jalovec (STAN), který se společně se senátorem Miroslavem Balatkou (STAN) a senátorem Miroslavem Plevným (STAN) snažil postup rušení poboček České pošty vysvětlovat a zdůvodňovat, za což samozřejmě sklízeli od opozice tvrdou kritiku.

„Po volbách jste sliboval, že budete hájit zájmy Karlovarského kraje, tak jak je možné, že nyní hájíte rozhodnutí vlády, které absolutně není v zájmu a ve prospěch Karlovarského kraje,“ pokračovala v kritice vládnoucích zastupitelů Jana Mračková Vildumetzová.

Logická, věcná a z pohledu opozičních starostů obcí Karlovarského kraje naprosto oprávněná kritika vlády a postupu vedení České pošty při rušení poboček, ale narážela na odhodlání členů krajské vládnoucí koalice obhajovat tento nešťastně zvolený postup. Někteří dokonce tvrdili, že ministr Rakušan a vláda za nic nemůže a nic nerozhoduje.

Anketa

Má smysl demonstrovat proti vládě?

97%
3%
hlasovalo: 41740 lidí

„Rád komukoliv vysvětlím, co je na připravovaném rušení naší mariánskolázeňské pobočky špatně, ale musí se mnou někdo komunikovat. Když přijeli zástupci České pošty, tak mě ujistili, že nemají žádnou pravomoc něco měnit, protože už je rozhodnuto. A všechny moje argumenty vyzněly naprázdno,“ vysvětloval starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO) svoji marnou snahu zvrátit rozhodnutí vedení České pošty.

„Fascinuje mě, jak neumíte přijmout kritiku a jak se bráníte tomu, abychom toto špatné vládní rozhodnutí, týkající se uzavírání poboček České pošty, posunuli alespoň o pár milimetrů dále,“ dodal sokolovský radní Erik Klimeš (ANO).

Do debaty se zapojil i starosta Chebu Jan Vrba (ANO) nebo starostka Nejdku Ludmila Vocelková (ANO), kteří upozornili na to, že se s nimi ministr příliš bavit nehodlal a nehodlá.

Navržené a přijaté usnesení Zastupitelstva Karlovarského kraje

Zastupitelstvo Karlovarského kraje vyzývá Ministra vnitra:

aby předložil analýzu, na základě které byly vybrány jednotlivé pobočky pošty k uzavření na území Karlovarského kraje, aby odložil uzavření poboček společnosti Česká pošta, s. p. v Karlovarském kraji minimálně o 6 měsíců a do doby, než dojde k dohodě s dotčenými obcemi a městy.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

16:02 Ministr Síkela: Zranitelným zákazníkům na trhu s energiemi pomůže nařízení MPO

Vláda schválila návrh nařízení Ministerstva průmyslu a obchodu, které stanovuje podmínky ochrany pro…