Mračková Vildumetzová (ANO): Nic jsem neudělala, přesto jste mě obviňovali. Jako 50. léta

30.09.2022 21:33

Projev na 35. schůzi Poslanecké sněmovny 30. září 2022 k vlastnímu odstoupení z pozice místopředsedkyně Poslanecké sněmovny.

Mračková Vildumetzová (ANO): Nic jsem neudělala, přesto jste mě obviňovali. Jako 50. léta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Mračková Vildumetzová

Děkuji za slovo. Vážené kolegyně, kolegové. Dovolte mi, abych vystoupila naposledy z pozice místopředsedkyně Poslanecké sněmovny, a abych vystoupila prakticky naposledy s přednostním právem, které místopředseda Sněmovny má. Chtěla bych vám říct, že pro mě byla obrovská zkušenost a velká čest řídit tuto Poslaneckou sněmovnu. Snažila jsem se ji řídit profesionálně, nestranně, poctivě a férově tak, jako se snažím dělat všechny věci.

Své svědomí mám opravdu čisté. Nikdy jsem s nikým žádný byznys, žádné kšefty nedělala. Nic jsem neudělala. A když někteří z vás na mě spustili v den vyslovení nedůvěry vládě hon a obviňovali mě z toho, že jsem nevěděla, co se stane za pět, respektive za tři roky, ani jsem to nemohla vědět, tak opravdu nikomu z vás nepřeji, abyste se dostali do stejné situace, do které jsem se dostala já. Absurditu tohoto obvinění opravdu nemá cenu komentovat. Chtěla bych poděkovat všem poslancům, i těm vládním, kteří mě podpořili a podporují, kteří za mnou chodí a říkají, že je to velmi nespravedlivé, neférové. Někteří dokonce používají, že se vracíme do padesátých let.

Vážené kolegyně, kolegové. Moc bych si přála, aby politika nebyla svinstvo. Určitě si to přejete i vy. A je to jenom o nás. Chtěla bych vás ujistit, že i když budu v pozici poslankyně, že budu nadále pracovat, hájit zájmy nejenom Karlovarského kraje a přeji vám všem, ať se vám všechno daří. Děkuji vám. (Potlesk hlavně z levé části sálu.)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Konec velkého technického průkazu. Schváleno

16:02 Senátor Hraba: Konec velkého technického průkazu. Schváleno

Komentář na facebookovém profilu ke konci velkého technického průkazu.