Mračková Vildumetzová (ANO): Z unikátního projektu udělalo vedení kraje ostudnou frašku

18.01.2024 8:19 | Tisková zpráva
autor: PV

V Karlovarském kraji se nepovedl začátek nového systému veřejné autobusové dopravy, opozice navrhuje dočasně jízdné zdarma.

Mračková Vildumetzová (ANO): Z unikátního projektu udělalo vedení kraje ostudnou frašku
Foto: archiv hejtmanky
Popisek: Jana Vildumetzová (ANO)

Měla to být chlouba Karlovarského kraje, ale je z toho velká ostuda. Někteří lidé se nebojí použít slovo fiasko a vedení kraje označují za partu naprostých amatérů, kteří na co sáhnou, to pokazí. Od 1. ledna totiž došlo na západě Čech k zásadní změně v krajské meziměstské autobusové dopravě. Tu nově zajišťuje Dopravní podnik Karlovy Vary. Využívá k tomu nové autobusy, které si pronajímá z majetku kraje, a jezdí podle jízdních řádů sestavených krajskými úředníky. Problém je ale v tom, že na některých linkách a spojích mají nové autobusy nízkou kapacitu, jízdní řády nevyhovují cestujícím, řidiči mají problémy s odbavovacím systémem a dochází k obrovským zpožděním, autobusy pořádně netopí atd.

„Mluvit o tom, že hejtman Petr Kulhánek (STAN) dlouhodobě nezvládá řídit kraj, nemá smysl. To je známý fakt. Nyní je třeba pomoci cestujícím, kteří se každý den dostávají do velkých problémů a nemají na tom žádnou vinu,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a stínová hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Opozice proto vyzývá vedení kraje, aby minimálně v lednu nechalo jízdné na problémových linkách a spojích zdarma, naučilo řidiče obsluhovat odbavovací systém, přenastavilo jízdní řády dle požadavků a potřeb cestujících a dalo celou situaci do pořádku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Je pravda, že Agrofert získal od státu dotace?

I když není vůbec jisté, jestli je EU proplatí? Co když ne? Vrátíte je? A proč vůbec čerpáte dotace, když se vám daří dobře? Neměli by být hlavně pro ty potřebné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): To chce opravdu silný žaludek

20:07 Kolovratník (ANO): To chce opravdu silný žaludek

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na projevy pirátských poslanců v Poslanecké sněmovně