Mračková Vildumetzová (ANO): Zdražení odpadu. Předvoj vašeho konsolidačního balíčku

02.06.2023 20:02 | Zprávy
autor: PV

Projev na 65. schůzi Poslanecké sněmovny 2. června k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích.

Mračková Vildumetzová (ANO): Zdražení odpadu. Předvoj vašeho konsolidačního balíčku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Mračková Vildumetzová

Já děkuji za slovo. Vážený pane místopředsedo, kolegyně, kolegové, já bych chtěla říct, že to v žádném případě nepodpořím, a jsem přesvědčena o tom, že to je podle mého názoru trošičku jakoby předvoj toho vašeho skvělého konsolidačního daňového balíčku, kde chcete zvednout daň a sazbu DPH na sběr, likvidaci a zpracování komunálního odpadu do nejvyšší sazby DPH. Takže možná to je ten důvod, proč tady tento pozměňovací návrh dnes i předkládáte - a my ho v žádném případě nepodpoříme. Děkuji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bauer (ODS): Platíte víc, když dostanete víc

23:08 Bauer (ODS): Platíte víc, když dostanete víc

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny dne 14. července 2026 k zákonu o pozemních komunikacích