Historické okénko
Dne 4.8.1306 byl v Olomouci zavražděn ve svých nedožitých sedmnácti letech král český, uherský a polský Václav III. Tím vymřel rod Přemyslovců po meči a skončila tak první královská dynastie Českého království.
Václav III. se narodil dne 6. října 1289 jako syn Guty Habsburské a Václava II., který byl králem českým a polským. Ten chtěl pro svého syna i uherskou korunu, proto ho zasnoubil s dcerou uherského krále. Václav III. jí získal v roce 1301. Fakticky však ovládal pouze část Uher, přesto v tuto chvíli Přemyslovci ovládali obrovské území ve střední Evropě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
historie , Munzar , ODS , Přemyslovci
autor: PV
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.
- 16:14 Schillerová (ANO): Moc v ČR mají lobbisté bank, zbrojařů a energetických gigantů, ne Fiala
- 14:12 Turoňová (Stačilo!): Na Krétu a Gavdos se valí tisíce migrantů
- 12:17 Senátor Hraba: TOP 09 se asi zdá, že mají zbytečně moc voličů
- 10:17 Šťastný (PRO): Když stát rabuje obce
- 8:14 Senátor Hájek: Leyenová. Sebereflexe = 0. Sebevědomí = 100