Murňák (Piráti): V Suchdole vyroste nový lesopark

21.02.2021 21:15

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo podnět na změnu územního plánu v městské části Praha Suchdol. Tato změna se týkala bývalých polí, na kterých nyní Praha plánuje vysadit lesopark.

Murňák (Piráti): V Suchdole vyroste nový lesopark
Foto: pirati.cz
Popisek: Tomáš Murňák
reklama

Změna územního plánu v Suchdole je pořizována za účelem realizace Akčního plánu výsadby stromů v Praze, který byl schválen Radou hlavního města Prahy. Akční plán v rámci svých cílů plánuje výsadbu 1 000 000 nových stromů v souladu s Adaptační strategií na změnu klimatu. Nový les tak vyroste na ploše o rozloze 313 051 m2. Pozemky se nacházejí východně od ulice Kamýcká. Orná půda se tam změní na pozemky s určením pro zeleň městskou a krajinnou a pozemky s využitím pro louky a pastviny.

“Jsem rád, že se podařilo najít další pozemky pro výsadbu nových stromů v rámci městské divočiny. Jak je známo, stromy jsou zelené plíce Prahy a v době klimatické nouze je potřeba, aby jich na území Prahy rostlo co nejvíce. Stromy totiž pomáhají ochlazovat své okolí a jejich výsadbou předejdeme přehřívání samotného města. Byl bych rád, kdybychom ve výsadbě stromů dále pokračovali, a tak naplnili slib milionu stromů pro Prahu,” říká Tomáš Murňák (Piráti), místopředseda Výboru pro územní rozvoj, územní plán a památkovou péči ZHMP.

Kromě Suchdola je potřeba provést změny územního plánu kvůli plánovaným výsadbám také v Jinonicích, Běchovicích, Satalicích, Dubči nebo ve Vinoři. Tyto podněty již byly schváleny. S další výsadbou bez potřebných změn se počítá i v dalších pražských lokalitách, kterými jsou například les Na Musile, biokoridor Kbely nebo park na vrchu Vítkov.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koruna Česká: K zapojení ruských tajných služeb do teroristického útoku ve Vrběticích

9:32 Koruna Česká: K zapojení ruských tajných služeb do teroristického útoku ve Vrběticích

Naše strana v návaznosti na nově zveřejněné poznatky o příčinách výbuchu muničních skladů ve Vrbětic…