Navrátil (KDU-ČSL): Kraj rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb téměř tři miliardy korun

10.03.2023 20:41

Mezi poskytovatele sociálních služeb zařazených do krajské sítě sociálních služeb rozdělí Moravskoslezský kraj přes 2,83 miliardy korun. Je to skoro o 300 milionů korun více než minulý rok. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé.

Navrátil (KDU-ČSL): Kraj rozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb téměř tři miliardy korun
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)

Moravskoslezský kraj navýšil dotace všem poskytovatelům sociálních služeb, navíc individuálně podpoří vybrané typy sociálních služeb. Jde především o služby navazující na reformu psychiatrické péče, třeba služby sociální rehabilitace, včetně Center duševního zdraví, či podporu samostatného bydlení pro osoby s duševním onemocněním. Zároveň byly individuálně podpořeny sociální služby, které napomáhají klientům co nejdéle žít v přirozeném prostředí, tedy pečovatelská služba, osobní asistence či terénní odlehčovací služby.

„Jsem rád, že jsme mohli poskytovatelům sociálních služeb už z kraje roku rozdělit více finančních prostředků, než obdrželi za celý rok 2022. To jim výrazně dodá jistotu, přispěje k předvídatelnosti a zvýšení stability hospodaření. Ocení to jistě zejména neziskové organizace, které jsou na dotacích závislé. Mám radost i z toho, že se podařilo výrazně podpořit služby pro duševně nemocné či terénní služby sociální péče,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

19:02 Dostál (Stačilo!): To kafe s Bidenem se stává čím dál dražší

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě premiéra Fialy v USA.