Navrátil (KDU-ČSL): Pane ministře Hamáčku, zlobím se

12. 11. 2020 16:54

Náměstek hejtmana Navrátil v otevřeném dopise upozornil na dezinformaci ministra Hamáčka.

Navrátil (KDU-ČSL): Pane ministře Hamáčku, zlobím se
Foto: kdu.cz
Popisek: Jiří Navrátil (KDU-ČSL)
reklama

Náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil poslal ministrovi Janu Hamáčkovi otevřený dopis. V něm upozornil na chybnou informaci, kterou ministr vnitra zveřejnil 11. 11. na tiskové konferenci po jednání Ústředního krizového štábu ČR. Ministr a šéf štábu prohlásil, že vláda projednávala pracovní příkazy pouze pro mediky, nikoli pro studenty sociálních oborů.

„Zlobím se. Je to přesně měsíc, co vláda studentům příslušných oborů pracovní povinnost uložila. Tito mladí lidé v sociálních službách navíc s ochotou a obětavě pomáhali už na jaře. Nevědomost pana ministra Hamáčka a včerejší veřejné prohlášení uvedly studenty i veřejnost v pochybnosti, zda jsou jejich pracovní příkazy v souladu se zákonem. A ještě hůře: je to výraz nezájmu a neúcty vůči těm, kteří jsou v sociálních službách nasazeni a často jsou kvůli přímému kontaktu s nakaženými v ohrožení,“ řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a upřesnil, že aktuálně v sociálních službách v regionu působí na základě rozhodnutí 133 studentů a žáků.

„Pana ministra jsem v dopise vyzval, aby vše veřejně uvedl na pravou míru. Považuji za velmi důležité, aby veřejnost věděla, že vedle vojáků, dalších složek záchranného sboru a vedle mediků pomáhají v aktuální mimořádné krizové situaci také studenti sociálních oborů. Také oni si zaslouží respekt a poděkování,“ uzavřel náměstek hejtmana kraje Jiří Navrátil.

Jiří Navrátil

  • KDU-ČSL
  • Politika už musí být konečně službou lidem.
  • náměstek hejtmana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Feri (TOP 09): Je nejvyšší čas dát šanci mladé generaci

9:09 Feri (TOP 09): Je nejvyšší čas dát šanci mladé generaci

Komentář na facebookovém profilu k nutnosti komunikace s mladou generací