Navrátilová (VV): Firemní školky jsou dobrá alternativa

27.06.2011 14:17 | Zprávy

V současné době se firemní školky dají spočítat na prstech a díky podpoře ministerstva školství pod vedením Josefa Dobeše (VV) by se to mělo změnit.

Navrátilová (VV): Firemní školky jsou dobrá alternativa

„Vítám, že ministerstvo školství chce podpořit vznik firemních školek. Omezené kapacity veřejných mateřských škol jsou doslova alarmující a firemní školky můžou být dobrou alternativou," říká poslankyně VV Dagmar Navrátilová v souvislosti s tím, že MŠMT připravilo podmínky k podpoře firemních školek, a to v rámci novely školského zákona. V praxi by se měly projevit už od 1. září letošního roku.

„Velkou výhodou firemních školek je, že vycházejí vstříc zaměstnaným matkám, lépe reagují na pracovní dobu. Krásnou ukázkou toho je firemní školka v nemocnici, která umožňuje pracující matce zapojit se dokonce do směnného provozu. Navíc ministerstvo školství nebude bránit tomu, aby se otevřely dětem mladším tří let, pokud k tomu budou mít dostatečně kvalifikovaný personál. Jeslí je minimum a řada matek by se ráda vrátila do práce dříve," říká poslankyně Navrátilová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

10:02 ODS: Babiš rozdává sliby. Mladí za ně dostanou účet

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k důchodům.