Nekl (KSČM): Sobotka chystá integraci uprchlíků, které přitom údajně ČR nebude přijímat

01.09.2016 4:33

Stát plánuje dát na integraci 6 000 uprchlíků přes půl miliardy korun. Jedná se o další důvod, proč být ostražitý vůči výrokům premiéra Bohuslava Sobotky, který v otázce imigrační krize neustále lavíruje.

Nekl (KSČM): Sobotka chystá integraci uprchlíků, které přitom údajně ČR nebude přijímat
Foto: kscm.cz
Popisek: KSČM - logo

Ví, že český občan je v naprosté většině proti vytváření islámské komunity na našem území, s ohledem na negativní zkušenosti jiných států Evropy. Problémem je, že na jednu stranu občas opatrně něco řekne proti imigračním kvótám, ale reálně se chystá dělat opak. Bohužel má v tomto nejméně čitelný postoj v rámci států V4, tedy nás, Maďarska, Slovenska a Polska. Setkání s Angelou Merkelovou bylo navíc humorné. Co si doopravdy s Bohuslavem Sobotkou povídali, se asi nikdy nedozvíme, nicméně po svém návratu kancléřka stroze oznámila, že se na přerozdělování migrantů musíme také podílet. Český premiér nereagoval. Trpně mlčí a čeká, co z toho bude. Jeho reakce mohla být jednoduchá: Vy jste je pozvala, paní kancléřko, tudíž Vy nesete odpovědnost. Jednat s Vámi budeme, až se na stole objeví dokument, který zahrnuje ochranu vnější hranice EU a funkční opatření proti dalším přílivům migrantů. Půl miliardy, jež Sobotka chystá na integraci, kterou prý snad nebudeme muset postupovat, je tedy opak toho, co si přejí naši občané. Takto vysoké finanční prostředky mohou být využity ve prospěch našich měst a obcí, tedy lidí, kteří této vládě pod vedením Bohuslava Sobotky dali v parlamentních volbách svůj hlas. Věřme, že v nadcházejících krajských a senátních volbách budeme pečlivě zvažovat, který politik má stejný názor jako my, či zda se opět nejedná pouze o plané sliby.    

Josef Nekl, poslanec Parlamentu ČR za KSČM a kandidát pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

7:29 Hejtman Červíček: Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavb…