Nerudová (STAN): Dobrá věc se podařila

23.05.2025 12:12 | Monitoring
autor: PV

Informace o příspěvku Evropské unie Rádiu Svobodná Evropa, publikovaná na svém veřejném facebookovém profilu

Nerudová (STAN): Dobrá věc se podařila
Foto: Repro ČT
Popisek: Danuše Nerudová

U podpoří Rádio Svobodná Evropa oříspěvkem 5,5 mil EUR. Rádio je totiž hlas svobody tam, kde vládne strach a cenzura. V záchraně Radio Free Europe/Radio Liberty jsme na půli cesty. A podnikli jsme již řadu kroků: 

  1. Iniciovala jsem s Janem Farským dopis Evropské komisi, ve kterém požadujeme, aby nalezla způsob financování média. 
  2. Náš ministr Martin Dvořák zatím v Radě získal pro záchranu rádia podporu 12 členských zemí EU. 
  3. K rozpočtu na rok 2026 jsme prosadili dodatek, že financování RFE/RL má být prioritou. 

S panem ředitelem v Bruselu pokračujeme v hledání dalších možností financování. Držte nám palce, ať naše úsilí úspěšně dotáhneme do konce! Novináři RFE/RL si to za svoji důležitou práci zaslouží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na to ti tady kálí pes,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 23.05.2025 12:46:31
všechna radia, natož zastaralá Svobodná Evropa jsou přežitek z minulého století. Nikdo to neposlouchá, jen se to platí. Trump má pravdu, když ten příspěvek utnul. A ty, Nerudová, by ses neměla starat pořád o Brusel, Ukrajinu a jiné cizí země, ale začít se starat o blaho Čechů.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.