Nerudová (STAN): Dobrá věc se podařila

23.05.2025 12:12 | Monitoring
autor: PV

Informace o příspěvku Evropské unie Rádiu Svobodná Evropa, publikovaná na svém veřejném facebookovém profilu

Nerudová (STAN): Dobrá věc se podařila
Foto: Repro ČT
Popisek: Danuše Nerudová

U podpoří Rádio Svobodná Evropa oříspěvkem 5,5 mil EUR. Rádio je totiž hlas svobody tam, kde vládne strach a cenzura. V záchraně Radio Free Europe/Radio Liberty jsme na půli cesty. A podnikli jsme již řadu kroků: 

  1. Iniciovala jsem s Janem Farským dopis Evropské komisi, ve kterém požadujeme, aby nalezla způsob financování média. 
  2. Náš ministr Martin Dvořák zatím v Radě získal pro záchranu rádia podporu 12 členských zemí EU. 
  3. K rozpočtu na rok 2026 jsme prosadili dodatek, že financování RFE/RL má být prioritou. 

S panem ředitelem v Bruselu pokračujeme v hledání dalších možností financování. Držte nám palce, ať naše úsilí úspěšně dotáhneme do konce! Novináři RFE/RL si to za svoji důležitou práci zaslouží.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Na to ti tady kálí pes,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 23.05.2025 12:46:31
všechna radia, natož zastaralá Svobodná Evropa jsou přežitek z minulého století. Nikdo to neposlouchá, jen se to platí. Trump má pravdu, když ten příspěvek utnul. A ty, Nerudová, by ses neměla starat pořád o Brusel, Ukrajinu a jiné cizí země, ale začít se starat o blaho Čechů.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

22:14 Ministr Klempíř: Byl jsem v nepřátelském prostředí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministerské návštěvě festivalu ve Strážnici.