Niedermayer (TOP 09): Nové informace nepomohou Babišovi rozptýlit podezření

20.11.2018 18:10

Komentář na facebookovém profilu ke kauze Babiš

Niedermayer (TOP 09): Nové informace nepomohou Babišovi rozptýlit podezření
Foto: TOP 09
Popisek: Luděk Niedermayer

Nové informace jistě nepomohou panu Babišovi rozptýlit podezření, že "jeho firmy jsou stále jeho".

Jde nejen o pana Protopopova (placen/zaměstnán dle jeho slov panem Babišem/Agrofertem), ale třeba i o to, že si lze těžko představit, že by správce jeho fondů "jen tak vyrazil na nákupy a nakoupil bulvární médium". Bez vědomí a souhlasu pana Babiše.

A pokud nevysvětlí, že zisky "jeho firem" zmizí někam jinam, a že nakonec nezamíří do jeho kapsy (a je jedno kdy), je obrázek úplný. A pro mne jasný.

Není ale pravda, že tuto situaci má řešit Komise. Toto si musíme vyřešit sami. Unie (Parlament a Rada) schálila zákony, upravující přesněji střet zájmů. Země, včetně té naší, jej musí dodržet. Unie se dostane do hry až tehdy, když bude peníze vyplácet nebo proplácet. Ale to, zda má či nemá skupina firem, dříve vlastněná panem Babišem, jejíž akcie jsou ve správě svěřeneckých fondů, musíme proto nejprve rozhodnout my. Již nyní, neb nová pravidla již od srpna platí, a Agrofert jistě po zemědělských (či jiných) dotacích natahuje ruce.

P.S. Snad si to dobře pamatuji, ale dotace pekárně Zelená louka ze skupiny AGF do toho nespadá, k ní došlo předtím, že nové unijní pravidlo platilo. Naši zákonodárci bohužel český předpis toto omezují nevypracovali... Nechápu ale, jak mohla obrovská firma dostat dotaci na inovaci, kterou její konkurent, bez dotace, již dlouho na trhu nabízel (šlo o toustový chleba bez konzervantů a s menším obsahem soli, pokud se nepletu). Vypadá to, že státní zájem je potlačit konkurenci a zajistit, aby některé firmy, některých vlastníků trhu dominovaly. Díky dotacím, navíc podivně přiděleným. Což je opak rozumné ekonomické politiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rejmont (TOP 09): Babiš staronovým předsedou hnutí ANO

21:10 Rejmont (TOP 09): Babiš staronovým předsedou hnutí ANO

Andrej Babiš, bývalý estébák s krycím jménem Bureš, který figuruje ve svazcích StB "Oko" a "Voják", …