Niedermayer (TOP 09): Pochybuji o tom, že naše řešení funguje

26.02.2021 12:33

Komentář na facebookovém profilu k šíření mutace koronaviru.

Niedermayer (TOP 09): Pochybuji o tom, že naše řešení funguje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer
reklama

Řada zemí totiž volí cestu k omezení rizika zavlečení nebezpečné mutace, která je myslím lepší a dává lidem na výběr. Tou je velmi, ale opravdu velmi důsledná karanténa po návratu. V některých zemích i výhradně v předurčených místech (hotelech) a na náklad cestovatele.

Pochybuji o tom, že naše řešení funguje. Není mi také jasné, proč naše úřady zvolily délku 5 dní, když obecně platí požadavek na 10-14 dní. A zatím jsem nezastihl jedinou informaci o tom, jak tuto karanténu stát kontroluje a jak hlídá, aby věděl, odkud kdo přijíždí (v řadě zemí již jen za neposkytnutí informací hrozí obrovské pokuty).

Myslím, že zakázat lidem vycestovat do zemí, které cestovatele akceptují (dokonce i z nejvíce pandemií postižených zemí světa, jako je ČR), je vskutku extrémní řešení, které musí obstát z hlediska práva a za kterým musí být jasné důvody.

Ale nedostatečná reakce na dnes dobře známé riziko zavlečení nebezpečných mutací (tím, že stát zavčas nepřijme fungující omezení a nepostihne ty, co je poruší velmi citelně - což prakticky při jakékoliv výši nemůže kompenzovat škody, které tím vzniknou), je velká, a zcela zbytečný chyba. Zdá se mi, že ji právě stát dělá. A proto jsme tam, kde jsme.

ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Sbohem, Rosatom

19:33 Výborný (KDU-ČSL): Sbohem, Rosatom

Komentář na facebookovém profilu k Rusku.