Niedermayer (TOP 09): Pro přijetí eura je potřeba větší důvěra napříč českou společností

29.04.2022 7:29 | Ze sítí
autor: PV

Komentář na facebookovém profilu k euru.

Niedermayer (TOP 09): Pro přijetí eura je potřeba větší důvěra napříč českou společností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Luděk Niedermayer

Jedním z častých argumentů proti přijetí eura je omezení prostoru pro nezávislou měnovou politiku a podstatně tak snížit dopady krizí. Často také zaznívá, že v samotné skupině zemí platících eurem krize vznikat mohou.

Je naivní se domnívat, že možné krize států eurozóny se nás, zemí bez eura, nedotýká - k přenosu krize dochází přes silné ekonomické vazby. Také je sporné, že jsme s to našimi vlastními opatřeními negativní dopady snížit více, než se to povede ostatním zemím. To se koneckonců ukázalo třeba během ekonomické krize v letech 2008 - 2009 nebo během pandemie. A dnes, když Evropu a velkou část světa ohrožuje inflace, jsme i přes nezávislou měnovou politiku v růstu cen na špici.

Naše ekonomika je pevně spjata s Německem a dalšími zeměmi eurozóny a je třeba si uvědomit, že náš ekonomický úspěch stojí a je podmíněn úspěchem EU, zejména pak hlavních zemí eurozony.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Co si myslíte o koalici SPOLU?

Jste pro aby byla zachována? Nebo myslíte, že bez ní na tom bude ODS líp?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Otakara Foltýna vystřídal Petr Macinka z Motoristů

14:02 Kavij (KSČM): Otakara Foltýna vystřídal Petr Macinka z Motoristů

Místo občanů sviní zde máme občany pošuky.