ODS: EET přinesla jen zavřené obchody a zbytečnou byrokracii

30.11.2019 15:05 | Zprávy
autor: PV

ODS nevidí ani po třech letech fungování EET žádné pozitivní přínosy systému evidence tržeb. Plánované navýšení příjmů se podle ODS nezakládá na pravdě. Občanští demokraté zopakovali, že až budou ve vládě, chtějí celý nástroj zrušit.

ODS: EET přinesla jen zavřené obchody a zbytečnou byrokracii
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Andrej Babiš a Alena Schillerová si dnes připomínají 3 roky od ostrého startu EET. Měli by spíše držet minutu ticha za malé obchody a restaurace na vesnicích, které kvůli nesmyslné evidenci tržeb zkrachovaly. Rozumné řešení je jen jedno: až budeme ve vládě, EET zrušíme,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Elektronická evidence tržeb je po celé tři roky pouze nástrojem třídního boje Andreje Babiše s živnostníky a malými podnikateli. Část tohoto zákona dokonce před časem zrušil Ústavní soud. Obrovské daňové příjmy z EET se nekonají, to potvrzuje i NKÚ. Zbývá jen zbytečná byrokracie, náklady, které nesou ti nejmenší podnikatelé, hrozba až půlmilionových pokut a pohled na podnikatele jako na zločince. Evidence tržeb prostě nepřinesla nic pozitivního. Je smutné, že jediným větším projektem, které hnutí ANO dokázalo ve vládě prosadit, je právě EET, a nikoliv penzijní reforma, rychlejší stavební řízení či přehlednější daně,“ řekl místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

9:03 Krutáková (STAN): Kdy už ponese Macinka odpovědnost?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ministru Macinkovi.