ODS: Naše zákony uspěly v anketě Zákon roku

15.05.2020 8:34 | Zprávy
autor: PV

Dvě normy, za kterými stojí poslanci ODS, se umístily na prvních dvou místech ankety Zákon roku. Konkrétně jde o zákon o právu občana na digitální služby a účinnost zákonů jen dvakrát v roce. V anketě se neumístil ani jeden vládní zákon.

ODS: Naše zákony uspěly v anketě Zákon roku
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Úřady mají obíhat data, ne lidé. Proto jsme společně s dalšími kolegy v Poslanecké sněmovně prosadili zákon o právu na digitální službu, který občanům zaručí možnost elektronické komunikace s úřady. Ve své konečné podobně by to mělo fungovat podobně jako internetové bankovnictví, které je ve 21. století naprostým standardem,“ říká jeden z předkladatelů vítězné normy a místopředseda ODS Martin Kupka.

Na druhém místě se umístil pozměňovací návrh, který stanovuje, že přijaté zákony budou vstupovat v účinnost pouze 1. ledna a 1. června a s každým zákonem bude zveřejněna také tabulka povinností, které s sebou norma nese. Návrh předložili Marek Benda a Martin Kupka. „Obrovským problémem českého právního řádu je nepřehlednost. Ti, kterých se přijaté zákony dotýkají, často nevědí, odkdy se podle nich musí řídit. Tato úprava tuto situaci alespoň částečně řeší, protože občané i podnikatelé se odteď můžou soustředit pouze na dva dny v roce,“ vysvětluje Marek Benda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

19:11 Blaha (ODS): Strážnice patří verbířům, ne politikům

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…