ODS: Se zvyšováním daní nesouhlasíme, navrhujeme daňové úlevy

24.09.2019 16:07

Poslanci by měli v tomto týdnu projednat také daňový balíček. S jeho navrhovanou podobou ale nesouhlasí ODS, nelíbí se jí, že chce vláda i přes svoje sliby zvyšovat daně. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy předloží nejsilnější opoziční strana pozměňovací návrhy, které naopak nechají lidem v peněženkách více peněz.

ODS: Se zvyšováním daní nesouhlasíme, navrhujeme daňové úlevy
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Sama vláda ve svém programovém prohlášení slíbila, že nebude zvyšovat daně. Dnes navrhuje jejich zvýšení hned v několika oblastech. Vládě už opravdu nikdo nemůže nic věřit, neustále jsme svědky toho, jak něco slibuje, ale něco jiného dělá. Jen těžko lze pochopit, proč chce Babišův kabinet zdanit například rezervy pojišťoven. To povede ke zdražení pojistného, budou tedy potrestáni ti zodpovědní. Dalšímu vládnímu tažení na peníze lidí budeme ve Sněmovně nejen čelit, ale přejdeme i do protiútoku: k vládnímu návrhu předložíme pozměňovací návrhy na zrušení daně z nabytí nemovitosti, na zvýšení limitu obratu, jehož překročením vzniká povinnost plátce DPH z 1 milionu na 2 miliony a také na úpravu lhůty u podání opravného kontrolního hlášení,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Sledujeme konec pohádky o tom, jak hnutí ANO nebude zvyšovat daně. Ministerstvo financí se už v názvu tisku, kde uvádí, že jde o zvyšování příjmů veřejných rozpočtů, přiznává, že jde jen o peníze. Nikoliv o zdraví nebo dobro občanů České republiky, jak se to občas snaží vládní koalice prezentovat. V době ekonomického růstu musí daně klesat, nikoliv růst, proto nemůžeme vládní návrh podpořit,“ dodal předseda poslanců za ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Majerová Zahradníková (TSS): Moje děti nemůžou za práci, kterou dělám

8:39 Majerová Zahradníková (TSS): Moje děti nemůžou za práci, kterou dělám

Komentář na facebookovém profilu k výhrůžkám její rodině.