ODS: V Senátu chceme zrušit kvóty na potraviny v obchodech

22.01.2021 6:34 | Zprávy

Schválení povinných kvót pro některé české potraviny je nesmyslné. Dojde tak k výraznému zdražení potravin a nahrává do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Senátoři ODS budou chtít zákon vrátit zpět do Sněmovny s vypuštěním kvót, případně ho rovnou zamítnout.

ODS: V Senátu chceme zrušit kvóty na potraviny v obchodech
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Se zavedením kvót pro prodej vybraných českých výrobků zásadně nesouhlasím. Tento návrh je proti pravidlům evropského volného trhu a proti zdravému rozumu. Je napsán ve prospěch velkých výrobců potravin a nejvíce na něj doplatí spotřebitelé, pro které budou potraviny mnohem dražší. Věřím, že Senát vrátí novelu zpět do Sněmovny bez povinných kvót, a tím zachováme volný trh, dostupnost potravin i jejich ekonomickou dosažitelnost,“ řekl předseda ODS Petr Fiala.

„Až budeme zákon o potravinách na senátorském klubu projednávat, budeme řešit otázku, zda je tam i něco dobrého, nebo je špatně celý. Na základě toho budeme postupovat dále a volit mezi variantami vrátit Sněmovně zákon s vypuštěním povinných kvót na české potraviny, nebo návrh zákona celý zamítnout. Kvóty v novele zákona rozhodně nesmí zůstat! Ostatně i pan premiér je tam, dle svých slov, pro změnu nechce. Takže doufám, že nás ve Sněmovně při opětovném projednávání podpoří,“ uvedl předseda senátorského klubu Zdeněk Nytra.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Vláda

Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Teatrálnost se u nás cení víc než efektivní pomoc

14:04 Rajchl (PRO): Teatrálnost se u nás cení víc než efektivní pomoc

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke sbírce na raketu dlouhého doletu Dana Drábová