ODS: Zeptali jsme se 14 507 občanů na uprchlickou krizi

28.10.2015 11:25

Občanští demokraté uspořádali anketu k uprchlické krizi, kterou během několika týdnů prostřednictvím on-line formuláře vyplnilo 14 507 občanů. Lidé kritizují nečinnost vlády, řešení předložená ODS mají silnou podporu.

ODS: Zeptali jsme se 14 507 občanů na uprchlickou krizi
Foto: ODS
Popisek: ODS

„Tak obrovský zájem jsem neočekával, samozřejmě mě pozitivně překvapil. Pro fungující demokracii je důležité, aby lidé věnovali pozornost svému okolí, nebyli lhostejní. Na rozdíl od pana premiéra mě zajímají názory občanů, proto jsem se rozhodl anketu uspořádat. ODS je jediná politická strana, která takovýto rozsáhlý projekt uskutečnila. Více než 14 000 odpovědí dokazuje, že občany v souvislosti s přílivem imigrantů trápí mnoho otázek, chtějí, aby jejich názor byl slyšet. ODS lidem naslouchá a předkládá konkrétní řešení,“ vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

Podle ODS výsledky ukázaly, že Češi nemají rasistické nebo xenofobní názory, když pomoc alespoň části uprchlíků neodmítají téměř 2/3 respondentů. Zároveň mezi dotázanými přetrvávají oprávněné obavy, protože vláda imigrační krizi nezvládá. „Je jasné, že musíme hájit zájmy České republiky. Jediný, komu to nedochází, je bohužel naše vláda. Všichni to vidí: 96 % občanů tvrdí, že vláda nemá plán, jak imigranty integrovat do naší společnosti, 82 % soudí, že vláda neudělala dost, aby omezila ilegální imigraci do naší země. Je to, bohužel, smutná pravda: vláda je vždy o krok pozadu. To je velmi nebezpečné,“ hodnotí Petr Fiala.

Podle občanských demokratů vláda imigrační krizi podcenila a nahrává tak extremistům, kteří zneužívají strach lidí. Obavy z přílivu cizinců vyjádřilo 85 % dotázaných: „Strach lidí chápu, nebudu ho ale zneužívat v politickém boji. Naopak. Říkám: mějme odvahu pojmenovat problémy a hledat jejich řešení. Před několika měsíci, začátkem léta, jsme představili konkrétní kroky, které by uprchlickou krizi vyřešily. Chceme například zpřísnit tresty za převaděčství, vracet ekonomické imigranty do jejich mateřské země, lépe chránit hranice, ale také více pomáhat přímo v místě konfliktu. V neposlední řadě je nutné od cesty odradit informační kampaní. I když vláda dává opakovaně najevo, že jí tyto zásadní problémy nezajímají, ani v opozici nic nevzdáváme a uděláme maximum, aby naše země zůstala svobodná a suverénní,“ uzavírá Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Bude trvat ještě řadu let, než se v rámci OECD země domluví

3:13 Ministryně Schillerová: Bude trvat ještě řadu let, než se v rámci OECD země domluví

Projev na 32. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2019 k Návrhu na vyslovení nedůvěry vládě České …