Oberreiter (SPO): Potřebujeme rozhodné, schopné, vlastenecké a odvážné politiky

01.08.2015 6:31 | Zprávy

Článek poukazuje na vážnou situaci v důsledku imigrační vlny a potřebu schopných, zkušených a odvážných politiků. Otázka, zda je máme, či zda se vynoří.

Oberreiter (SPO): Potřebujeme rozhodné, schopné, vlastenecké a odvážné politiky
Foto: David Springl Photography
Popisek: Jiří Oberreiter

Potřebujeme rozhodné, schopné, vlastenecké a odvážné politiky.

Naše země a celá Evropa se vlivem afrického migračního pohybu v minulých týdnech a měsících dostala do velmi složité situace, která se při jejím nekvalifikovaným řešením může dotknout samotné naší existence nebo naší identity.

Naši zemi by v této kritické chvíli měli řídit ti nejlepší lidé, lidé, kteří nejenže dostali důvěru voličů, ale především v životě již něco dokázali, mají mimořádné životní i odborné zkušenosti, rozhodnost, potřebné znalosti, odvahu a jsou připraveni nasadit své soukromí do služeb společnosti.

Takové politiky lze ale v naší zemi jen velmi těžko hledat. Po přelomovém roce 1989 naše společnost, plná nadšení chápala, že na krátké období, maximálně několika let, je třeba tolerovat na ústředních řídících postech i lidi, kteří nesplňovali požadovaná kritéria. Na uprázdněná místa v centrálních, regionálních i místních orgánech, v televizi, armádě, policii, ve všemožných redakcích, ústavech atd. se hrnuli všichni ti, kteří požadované zkušenosti ani schopnosti neměli, zato byli více než zdravě agresívní, mocichtiví, ziskuchtiví a až nezdravě sebevědomí. Nechyběla jim ani dávka pomstychtivosti.

Bohužel, tito se na lukrativních místech doma i v zahraničí pevně usídlili, ve své většině se obklopili ještě neschopnějšími, než jsou sami, a vládnou nám dodnes. Postupně vybudovali takový politický systém, který jim prakticky celoživotně zajišťuje svůj vliv a postavení. Po více než dvě desetiletí recykluje politiky stále stejného ražení. Neschopné a zároveň všeho schopné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Radek Vondráček byl položen dotaz

Ukrajina

Dobrý den pane Vondráčku! Nebylo nezodpovědné od Evropských států, když slibovali Ukrajině vstup do NATO? Vždyť na Ukrajině žije několik milionů rusů, kteří by asi těžko šli bojovat, v případném konfliktu, proti vlastnímu národu. Nebo se mýlím? Petr Vondrák

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Vích (SPD) Bydlení musí být zajištěno pro občany ČR. Prioritně

9:15 Vích (SPD): Vích (SPD) Bydlení musí být zajištěno pro občany ČR. Prioritně

Nemáte kde bydlet? Tak to vás volba SPOLU, STAN či Pirátů nezachrání. Ti už předvedli, co neumí.